Теперішня виборче законодавство залишиться чинним або буде пропорційна система із закритими списками – Случик

Автор: Людмила Баран

11 Сер, 2014 14:53

Поділитись публікацією
Теперішня виборче законодавство залишиться чинним або буде пропорційна система із закритими списками – Случик

За прогнозом івано-франківського політолога Тараса Случика, Верховна Рада не впровадить пропорційну виборчу систему із відкритими списками. 

Багато представників громадських організацій та політичних сил виступали за зміни до виборчого законодавства, згідно з якими, парламентські вибори мають проводити за пропорційною системою з відкритими списками. Однак вони не отримали достатньої підтримки у ВР, зокрема, серед депутатів-мажоритарників.

“У Верховній Раді були зареєстровані аж три законопроекти про пропорційну систему з відкритими списками. Але вони не потрапили в порядок денний цієї сесії. Велика кількість політиків не хоче, щоб були  відкриті списки”, – сказав у коментарі www.galka.if.ua політолог Тарас Случик.

За його словами, на заваді новій виборчій системі стоїть, крім небажання партій,також складний процес її запровадження, як для ЦВК, так і для виборців.  Адже виборцям потрібен час, щоб розібратися з тим, як голосувати за відкритими списками. Для цього потрібно проводити роз’яснювальну роботу, на яку, якщо вибори будуть в жовтні, не вистачить двох місяців, і виборці можуть просто зіпсувати бюлетені на дільницях.

“Ми побачимо, що на цьому пленарному тижні у Верховній Раді або залишать чинну виборчу систему, можливо внесуть у неї певні зміни, або проголосують за проект закону про пропорційну систему із закритими списками”, – прогнозує Тарас Случик.

Також, інше джерело повідомляє,що дострокові парламентські вибори будуть проводити за старою схемою, збережеться на 50% мажоритарна система.