“Тепле місто” організовує навчання для громадських організацій, щоб творити суспільні зміни та допомагати ветеранам

Автор: Андрій Макітра

01 Лют, 2024 15:01

Поділитись публікацією
“Тепле місто” організовує навчання для громадських організацій, щоб творити суспільні зміни та допомагати ветеранам

Франківська організація “Тепле місто” запустила навчання з менторами націлене на дві аудиторії. Перша – це громадські, благодійні та молодіжні організації, ініціативи, що працюють з суспільними змінами у різних регіонах України. Друга – це організації суто з Прикарпаття, що працюють з ветеранами та їхніми родинами.

Читайте також: «Лебеді з шин»: «Тепле місто» створило подкаст про міста та їх розвиток

Про це 1 лютого розповіла керівниця платформи “Тепле місто” Росана Тужанська в Івано-Франківську, пише Галка.

Платформа підтримує ініціативи як фінансово, так і освітньо. Посилює їхню інституційну, організаційну та фандрейзингову спроможність. Росана Тужанська каже, що їм важливо продемонструвати досвід “Теплого міста” і передати його іншим.

“Ми отримували запити від організацій з інших міст, з проханням поділитися досвідом “Теплого міста”. Вирішили, щоб не робити багато окремих зустрічей, сформувати велику менторську програму. У ній ми одночасно зберемо всі ці організації в Івано-Франківську”, – розповіла керівниця платформи.

Громадські організації на обох напрямках навчатимуть проєктного менеджменту, фандрейзингу, стратегічного управління тощо. Навчання проходитимуть офлайн три дні в Івано-Франківську. Решта лекцій триватимуть протягом шести місяців онлайн. Менторські програми стартують першого березня і триватимуть до кінця серпня.

Серед менторів будуть відомі всеукраїнські організації. Переважна більшість з Києва, Львова, а також Івано-Франківська.

“Наше завдання допомогти організаціям стати більш сталими, інституційно та організаційно розвиненими. Сформувати свої стратегії. Допомогти знайти спеціалістів і підтримати їх необхідними знаннями, яких може не бути у них зараз”, – розповіла керівниця про менторську програму.

Росана Тужанська каже, що часто громадські організації банально дублюють програми один одного, або працюють не з тими фокусами, які цікаві їх аудиторії.

“Фактично це створення повноцінної мережі громадських організацій, яка працює з викликами війни, ветеранами та їхніми родинами. Наприклад, у переважній більшості ветеранських і про ветеранських організацій є надзвичайно сильні лідери. Вони мають особисту історію, або особистий порив, надрив, бажання та прагнення, аби допомагати ветеранам і їхнім родинам. Але часто це організація однієї людини”, – додала керівниця “Теплого міста”.

Керівник програми Ґранти “Теплого Міста” Андрій Левицький займатиметься координацією про ветеранського проєкту.

Він розповів, що організатори програми планують взяти по 10 організацій на обидва напрямки. За кожною буде закріплений один ментор, який супроводжуватиме їх впродовж шести місяців. Це буде онлайн розмова з ментором кожного місяця по дві години. Основне завдання менторів – поставити план та дивитися за його виконанням.

“Організації, які до нас подалися, створенні більше з емоційних переконань, або створенні однією людиною. Важливо підтримувати організації, які мають бажання змінювати щось. Щоб вони масштабувалися та ставали потужнішими, могли мати більший вплив”, – розповів Андрій Левицький.

Участь у програмах безкоштовна. Від однієї організації на навчання може пройти одна людина. Подати заявку на участь по першому напрямку можна за посиланням до 22 лютого: bit.ly/3vAgWpe

За другим напрямком, ветеранським, від однієї організації на навчання може пройти одна людина. Подати заявку можна за посиланням до 16 лютого: bit.ly/3vF8ftV