“Тепле місто” представило переможців чергового грантового сезону: хто вони й на що спрямують гроші (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

16 Січ, 2024 15:01

Поділитись публікацією
“Тепле місто” представило переможців чергового грантового сезону: хто вони й на що спрямують гроші (ФОТО)

16 січня організатори підбили підсумки та оголосили результати чергового грантового сезону від “Теплого міста” в Івано-Франківську. Команда фінансово підтримає шість проєктів. 

Керівник програми Ґранти “Теплого Міста” Андрій Левицький розповів “Галці“, що цього сезону в них була рекордна кількість заявок від авторів різних ідей – 41 проєкт. 

“У нас був один новий напрямок, який називався “екологія і сталість”, а всі решта напрямків як і раніше: “прогресивна освіта”, “сучасне мистецтво” і міський простір”. Проєкти з “прогресивної освіти” найбільше подавалися, фактично кожен третій проєкт був спрямований у цьому напрямку”, — каже Андрій Левицький. 

З усіх учасників незалежне журі обрало шістьох переможців:

“Відбір був дуже складний, відбувався у два етапи. Я, як керівник не маю права якісь проєкти вихваляти або бути більш чи менш лояльним, але направду, відібрані проєкти були кращі з кращих”, — додає Левицький. 

У категорії до 20 тисяч гривень виграли три організації:

  • “Школа дитячого здоров’я” від ГО Західноукраїнська Академія Педіатрії;
  • “Відкрита дитяча ліга Івано-Франківська з баскетболу” від ГО Баскетбол Прикарпаття;
  • Квест “Охоронець вулиць Старого Станіслава” від ГО “Інформаційний щит”.

Голова правління ГО “Інформаційний щит” Іванна Якуць зазначає, що збереження історичної пам’яті серед молоді є особливо актуальним в умовах повномасштабного вторгнення росії. Команда проєкту прагне активізувати інтерес до історії міста серед учнів, а також розвивати в них навички співпраці, розвідки та аналізу інформації: 

“Наш проєкт об’єднає школи Івано-Франківська навколо ідеї вивчення історії міста. Ми знаємо, що ворог зараз дуже маніпулює історією, викривляючи її. Для того, щоб з цим боротися, треба бути обізнаними. Планується залучити до 200 учасників. Ми хочемо навчити дітей працювати з рідного роду інформацією, розпізнавати історичну пропаганду і фейки. За результатами складемо турнірну таблицю і нагородимо переможців”, – розповіла про свій проєкт Іванна.  

Ще трьом організаціям дістанеться фінансування їхніх ідей на суму до 90 тисяч гривень: 

  • ГО “Франківський драмтеатр” з серією арттерапевтичних подій;
  • ГО “Дружина Воїна” з проєктом курсу крою та шиття для волонтерів;
  • Організація “Франківський опір” з проєктом “Відновлення через кераміку”

За словами Андрія Левицького, основним критерієм тут була актуальність теми: 

“Ці проєкти є проветеранські або надають допомогу сім’ям, що постраждали від війни”, — зауважує координатор програми. 

Проєкт “Відновлення через кераміку” працюватиме для родин загиблих захисників та військових на реабілітації. Під час майстеркласів з учасниками працюватиме психолог, тож за бажанням вони зможуть проговорити пережитий досвід. 

Директор благодійного фонду “Франківський опір” Володимир Рожнов пояснює, що робота з глиною запускає механізми відновлення нейронних зв’язків. Через глину людина може передати свій психоемоційний стан та переживання під час складних етапів відновлення. 

“Я можу сказати точно, що це допомагає. Крім того, що це є комфортне місце перебування, це також місце, куди можна повернутися. Тут можна зробити якусь цінну річ для себе, це може бути як пам’ятка, а може перетворитися в хобі. Усі грантові кошти ми спрямуємо на покупку гончарних кіл, матеріали, барвники глазурі, глину і так далі “, —  каже Володимир Рожнов.

А у межах проєкту від ГО “Дружина Воїна” волонтери шитимуть адаптивні піжами для військовослужбовців. Виграну суму планують витратити на тканину і фурнітуру. 

“Ми так розраховуємо, що частина цих волонтерів навчаться й надалі будуть постійно. Ми шиємо весь час, тому завжди потрібні робочі руки. А запит на адаптивний одяг дуже великий. Поранені є в кожному шпиталі, але держава жодним чином не забезпечує їх адаптивним одягом. Варто розуміти, що вони не можуть носити звичайний одяг, тому ми це шиємо ще з 2022 року”, – пояснює одна з ініціаторок Наталія Черній.   

Загалом на цю хвилю грантів виділили 330 000 гривень. 

 

Читайте також: “Ми будуємо цитадель”, – на Прикарпатті запрацював реабілітаційний центр “Франко-гражда” (ФОТО)