“Теплі поштівки” Франківська презентували його мешканцям (ФОТО)

Автор: Турій Роман

28 Гру, 2014 15:04

Поділитись публікацією
“Теплі поштівки” Франківська презентували його мешканцям (ФОТО)

У світ вийшла перша серія «Теплих поштівок» – сучасних листівок про Івано-Франківськ.

Читайте також: Троє прикарпатських легкоатлетів відзначилися на командному Чемпіонаті України в Луцьку

Її 28 грудня презентували у громадському ресторані “Urban space 100”.
Ідея проекту виникла ще у березні 2014 серед любителів листування і була спрямована на відродження традиції відправляти один одному листівки поштою. Ініціатором проекту став Сергій Гаврилюк, який зібрав команду однодумців і залучив дизайнерів до проекту. У квітні було оголошено конкурс на виготовлення макету серії поштівок про наше місто.
Переможцем конкурсу став Юрій Хмельовський. Він зобразив на листівках відомі пам’ятки архітектури національного і місцевого значення Івано-Франківська. Зокрема, на листівках є брама палацу Потоцьких, стара броварня, Колегіальний костел, франківська Ратуша тощо.

“Теплі поштівки – це своєрідна промоція нашого міста за кордон. І так само популяризація його серед франківчан. Бо багато хто не знав, що це за будівлі і де вони знаходяться. Тому ми хотіли звернути увагу на ці споруди,вони є символами нашого міста і тому треба їх берегти,цінувати і не руйнувати”, – розповів “Галці” автор робіт.

Хоча деякі з будинків на сьогоднішній день мають інший вигляд, дизайнер вирішив зобразити їх у первозданному вигляді. Всього у колекції 12 поштівок. При створенні ілюстрацій використовувався мінімалізм та flat дизайн, в основу якого лягає двомірний стиль.

На зворотній стороні поштівок є QR-код, який спрямовує на статті з Вікіпедії про пам’ятку, зображену на відповідний листівці. Тут QR-код виконує пізнавальну функцію. Більшість з цих статей були спеціально написані автором серії Юрієм Хмельовським.

Купити поштівки можна у кав’ярнях і сувенірних крамницях міста. Коштує колекція 40 грн. 5 грн від кожної проданої упаковки буде йти на розвиток проекту «Теплі поштівки».

Перша серія поштівок реалізована за підтримки компанії DCMedia, яка займалась дизайном (Юрій Хмельовський) і підготовкою серії. Друкувала поштівки «Мережа друку «Паперівка».