“Теплокомуненерго” має намір взяти кредити на 26 мільйонів доларів та 400 тисяч євро

Автор: Людмила Баран

12 Jun, 2014 09:21

Поділитись публікацією
“Теплокомуненерго” має намір взяти кредити на 26 мільйонів доларів та 400 тисяч євро

Кошти надані міжнародними програмами підуть на впровадження нового обладнання та реконструкцію мереж. Гарантії про виконання боргових зобов’язань планує взяти на себе міська рада.

Читайте також: Франківські тепловики пояснили, чим займалися літом і чому не придбали генератори

Відповідні проекти рішень винесуть на сесію міської ради 12 червня.

Згідно із одним з них Міжнародний банк реконструкції та розвитку у рамках програми із підвищення енергоефективності теплопостачання має надати підприємству близько 26 млн доларів.

“Це пілотний проект. У ньому беруть участь 10 міст України, й наше місто у їхньому числі”, – розповідає www.galka.if.ua Василь Рущак, в. о. директора ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго”.

За його словами, ці кошти підуть на заміну 6 км тепломереж на вулиці Симоненка та встановлення  227  індивідуальних теплових пунктів у житлових будинках. З допомогою цих пунктів можна регулювати теплопостачання відповідно до кліматичних змін. Вони працюватимуть автоматизовано, без залучення персоналу.

“Такі заходи дозволять скоротити теплові втрати. Економічний ефект складатиме 2 мільйони на рік”, – говорить ВасильРущак.

Якщо угоду з Міжнародним банком під гарантію міської ради і з дозволу Міністерства фінансів підпишуть, то проект з підвищення енергоефективності повинні запровадити з 2015 року. Кошти на повернення кредиту будуть також закладені в тарифи на теплопостачання. Про те, на скільки вони зростуть, можна буде говорити, коли їх розрахують після впровадження проекту та коли їх погодить Національна комісія.

Також у рамках загальноукраїнської програми підприємство планує взяти кредит Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) для виконання інвестиційного проекту «Реконструкція та модернізація системи теплопостачання в районі вулиць Довга-Карпатська м. Івано-Франківська». Обсяг кредиту 400 тисяч євро, термін – 7 років.

Як пояснив Василь Рущак, у рамках цього проекту мають встановити 39 індивідуальних теплових пунктів у житлових будинках та закладах бюджетної сфери.

Як каже керівник “Теплокомуненерго”, завдяки економії від введення нового обладнання буде можливо повернути кредити. На засіданні виконавчого комітету ці проекти пройшли погодження. Дозвіл потрібен  ще від депутатів міської ради та Міністерства фінансів України.