Після приєднання рішенням Івано-Франківського МВК “Черніївської ОТГ” до кола територіальних громад міста постало питання взяття під опіку підприємством «Івано-Франківськтеплокомуненерго» забезпечення тепловою енергією Черніївську загальноосвітню школу.
Читайте також: ТКЕ замість спійманого на крадіжці комунальника представлятиме приватне ТОВ (ДОКУМЕНТ)
Про це тепловики повідомили у фейсбуці.
“До цього часу тепло до Черніївської ЗОШ здійснював приватний підприємець із використанням котла на деревині. Котел цей був, м’яко кажучи, дуже далеко не з переліку найсучасніших європейських взірців. Про що свідчить чорна від кіптяви стеля і стіни приміщення, де він розташований, а також калюжі води, що утворювалися біля котла під час спалювання вогкої деревини”, – додають тепловики.
Наявні в приміщенні котельні газові котли вже багато років не використовувалися і на сьогодні існує великий сумнів, що вони взагалі придатні до подальшої експлуатації. Те саме стосується й помпового обладнання, яке за тривалий час не використання вкрилося чималим шаром бруду і порохів. Система підготовки та хімводоочистки не застосовувалася впродовж багатьох років. Замість цього воду для подачі тепла в систему до шкільних приміщень використовували просто зі свердловини, що згубно впливає загалом на теплогенеруючу систему й обладнання.
“Фахівці підприємства просто жахнулися від того, коли побачили в якому стані перебуває фундамент димової труби. Він практично був на межі руйнації: тріщини цегляної кладки сягали декількох сантиметрів. Створювалося враження, що будь-якої хвилини ця конструкція може просто неконтрольовано впасти від найбільшого вітру. А короба вентиляційних каналів, що подають гази від спалювання деревини до димової труби, під впливом часу і корозії перетворилися на лахміття”, – підкреслюють в підприємстві.
Отже, обсяг робіт по впорядкуванню цього теплогенеруючого об’єкту – колосальний. І фахівці підприємства почали з фундаменту димової труби, аби належним чином зміцнити цю конструкцію. Для початку було видалено всі зіпсуті часом і з’їдені грибком цегляні ділянки фундаменту димової труби. Наступним кроком стане мурування надійної основи. Потім надійде час на впорядкування цілого об’єкту теплопостачання для школярів Чернієва.
До початку опалювального сезону, кажуть в ТКЕ, ще є час. Роботи розпочато.
Нагадаємо, 9 жовтня 2019 року Івано-Франківськ утворив ОТГ з Чернієвом та Підлужжям.