Прогулянки на свіжому повітрі влітку — це невіддільна складова щоденної активності дитини. Це дозволяє малечі розвиватися фізично, зміцнювати імунітет та отримувати важливий для організму вітамін Д. Однак сонячні промені можуть також спричинити низку проблем, серед яких тепловий і сонячний удар. Сонячний удар є різновидом теплового — він виникає, якщо голова дитини перебуває під постійним впливом прямих сонячних променів. Якщо ж малеча знаходиться не на сонці, але температура повітря надто висока, теж може статися перегрів. Ось чому у вашій аптечці завжди має бути Ібупрофен у дитячому дозуванні, адже в разі перегрівання важливо якнайшвидше знизити температуру тіла, охолоджуючи дитину доступними методами.
Як уникнути теплового удару
Найкраще подбати про належну профілактику такого стану. Є декілька правил, яких слід дотримуватися в спекотну пору року:
- Одяг має бути комфортним. Для гарної терморегуляції вибирайте просторий одяг із натуральних тканин, що «дихають». Краще віддавати перевагу світлим кольорам, які менше притягують світло та тепло.
- Завжди надягайте на малечу панамки. Вони захистять голову від перегрівання.
- У години, коли випромінювання найактивніше, не виходьте на вулицю. У період з 12:00 до 15:00 температура на вулиці буде максимальною, тому краще побути вдома.
- Завжди майте з собою прохолодну воду або інші напої. Правильний водний баланс необхідний для підтримання терморегуляції.
- Стежте, щоб дитина не перебувала довгий час на сонці. Періодично потрібно переміщати її в тінь, щоб запобігти перегріванню.
Зазначені правила потрібно виконувати під час кожної прогулянки, аби дитина не перегрілася. Але в будь-якому разі уважно стежте за її станом — якщо помітите млявість, плаксивість, зниження рівня активності, перевірте, чи все з малечею гаразд. До симптомів теплового удару також належать підвищена збудливість (на початку розвитку перегрівання), блювання, нудота.
Перша допомога в разі перегрівання
Якщо з дитиною все ж стався тепловий удар, необхідно надати їй першу допомогу прямо на місці:
- віднесіть дитину в тінь або до приміщення, де зможете забезпечити прохолоду;
- зніміть за можливості з неї частину одягу;
- покладіть на голову змочений холодною водою рушник;
- за явного підвищення температури дайте дитині жарознижувальні;
- забезпечте доступ прохолодного повітря;
- обтирайте дитину мокрою тканиною.
Якщо ж стан малечі погіршується або вона ще на сонці втратила свідомість — викликайте швидку допомогу. Лікарі зможуть нормалізувати стан дитини, якщо звернутися до них вчасно. Після того як стан нормалізується, необхідно повернутися додому та забезпечити всі умови для відпочинку.
Реклама