Тепловий удар у дитини — перша допомога та як його уникнути

20 Тра, 2024 14:16

Поділитись публікацією
Тепловий удар у дитини — перша допомога та як його уникнути

Прогулянки на свіжому повітрі влітку — це невіддільна складова щоденної активності дитини. Це дозволяє малечі розвиватися фізично, зміцнювати імунітет та отримувати важливий для організму вітамін Д. Однак сонячні промені можуть також спричинити низку проблем, серед яких тепловий і сонячний удар. Сонячний удар є різновидом теплового — він виникає, якщо голова дитини перебуває під постійним впливом прямих сонячних променів. Якщо ж малеча знаходиться не на сонці, але температура повітря надто висока, теж може статися перегрів. Ось чому у вашій аптечці завжди має бути Ібупрофен у дитячому дозуванні, адже в разі перегрівання важливо якнайшвидше знизити температуру тіла, охолоджуючи дитину доступними методами.

Як уникнути теплового удару

Найкраще подбати про належну профілактику такого стану. Є декілька правил, яких слід дотримуватися в спекотну пору року:

 1. Одяг має бути комфортним. Для гарної терморегуляції вибирайте просторий одяг із натуральних тканин, що «дихають». Краще віддавати перевагу світлим кольорам, які менше притягують світло та тепло.
 2. Завжди надягайте на малечу панамки. Вони захистять голову від перегрівання.
 3. У години, коли випромінювання найактивніше, не виходьте на вулицю. У період з 12:00 до 15:00 температура на вулиці буде максимальною, тому краще побути вдома.
 4. Завжди майте з собою прохолодну воду або інші напої. Правильний водний баланс необхідний для підтримання терморегуляції.
 5. Стежте, щоб дитина не перебувала довгий час на сонці. Періодично потрібно переміщати її в тінь, щоб запобігти перегріванню.

Зазначені правила потрібно виконувати під час кожної прогулянки, аби дитина не перегрілася. Але в будь-якому разі уважно стежте за її станом — якщо помітите млявість, плаксивість, зниження рівня активності, перевірте, чи все з малечею гаразд. До симптомів теплового удару також належать підвищена збудливість (на початку розвитку перегрівання), блювання, нудота.

Перша допомога в разі перегрівання

Якщо з дитиною все ж стався тепловий удар, необхідно надати їй першу допомогу прямо на місці:

 1. віднесіть дитину в тінь або до приміщення, де зможете забезпечити прохолоду;
 2. зніміть за можливості з неї частину одягу;
 3. покладіть на голову змочений холодною водою рушник;
 4. за явного підвищення температури дайте дитині жарознижувальні;
 5. забезпечте доступ прохолодного повітря;
 6. обтирайте дитину мокрою тканиною.

Якщо ж стан малечі погіршується або вона ще на сонці втратила свідомість — викликайте швидку допомогу. Лікарі зможуть нормалізувати стан дитини, якщо звернутися до них вчасно. Після того як стан нормалізується, необхідно повернутися додому та забезпечити всі умови для відпочинку.

самолікування

Реклама