Територіальні громади Франківщини потрапили до “Книги успіху”
04 Лис, 2018 12:12
Днями побачила світ «Книга успіхів» – збірка коротких історій (за ІІІ квартал 2018 року) про те, як децентралізація впливає на життя громад.
Читайте також: Вони не є прихильниками розвитку місцевого самоврядування, - прикарпатські чиновники розкритикували Держбюджет-2020
Видання підготовлене в рамках проекту ПУЛЬС, який Асоціація міст України реалізує за підтримки USAID.
«Хочу висловити сподівання, що зібрані Асоціацією міст України історії успіхів надихнуть органи місцевого самоврядування на подальшу плідну роботу задля створення справді європейських умов життя у своїх громадах», – наголосив виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Успіхи громад, висвітлені у книзі, стали результатом активної роботи органів місцевого самоврядування в рамках реформи з децентралізації. Також у «Книзі успіхів» представлено досягнення прикарпатських громад. Зокрема, це Брошнів-Осадська і Ланчинська ОТГ, пише “Галка” з посиланням на Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України.
Брошнів-Осадська ОТГ демонструє чималі досягнення у нових бюджетних умовах і є однією із найперспективніших об’єднаних громад Прикарпаття. Бюджет громади на 2018 рік становить приблизно 52 млн грн. Освітня субвенція – 15 млн грн, медична – 7 млн грн, решта – власні надходження від сплати податків місцевими підприємствами. Прогнозований ПДФО на 2018 рік – 16 млн грн. За рахунок місцевого бюджету в громаді розвиваються медична та освітня сфери, розбудовується інфраструктура, створюються комфортні умови для життя мешканців громади.
Крім цього, громада створила комунальне підприємство «Брошнів-Осадська міська лікарня», яку згодом було підключено до системи e-Health. Вона першою на Прикарпатті підписала угоду про співпрацю з Національною службою здоров’я України. Так, у червні лікарня отримала фінансування від НСЗУ у розмірі 300 тис. грн. З бюджету громади на розвиток медицини на сьогодні витрачено майже півмільйона гривень. Було відремонтовано приміщення лікарні, закуплено нове обладнання, апарат УЗД, облаштовано лабораторію. Аналізи, кардіограму та УЗД пацієнтам медики роблять безкоштовно. Також жителі активно підписують декларації.
У Ланчинській ОТГ напрацьовано модель місцевого економічного розвитку (МЕР), яка базується на розвитку туризму та залученні зовнішніх інвестицій. Вже залучено іноземні інвестиції для встановлення сонячних батарей в обсязі 1 млн євро, у подальшому очікується ще 2,4 млн євро. Проект дозволить генерувати «зелену» енергію та створить 12 робочих місць.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЦВК повідомила про початок виборчого процесу в ОТГ Івано-Франківщини