Терористи стріляють в двигун, і після кульового ураження ремонтувати пластикові частини дуже важко – начальник авто служби АТО

Автор: Турій Роман

04 Сер, 2014 18:39

Поділитись публікацією
Терористи стріляють в двигун, і після кульового ураження ремонтувати пластикові частини дуже важко – начальник авто служби АТО

Скажу відразу – саме важке у підготовці фронтових матеріалів, це питати прізвище свого респондента. Адже у багатьох родини не знають, що їх батьки, брати, сини не на полігоні, а виконують важливі і важкі завдання в зоні АТО, дехто просто має власні мотиви і вірить в погані прикмети. Отже і цей матеріал хоч і буде ілюстрований обличчями наших хлопців, але жодного прізвища навіть в коментарях не буде. Ми перерахуємо всіх їх після перемоги. Нашої перемоги.

Читайте також: «Книжкова сотня» допомагає лікуванню поранених в АТО

Відділ озброєння штабу АТО сьогодні нагадує велетенську станцію техобслуговування різноманітних машин, озброєння та бойової техніки.

Відремонтуємо та відновимо все! Від зубочистки до танку, – з усмішкою жартує заступник начальника штабу з озброєння АТО. – У нас майстри молодці! Люди не те що золотих рук. А просто золоті люди.

І направду хлопці працюють самовіддано і натхненно. Фактично цілодобово. Розпочинають роботу в п’ятій-шостій годині ранку і закінчують вже після опівночі. Вимащені в мазуті, зі збитими пальцями вони не нарікають. З усмішкою, часто з військовими міцними жартами ремонтують все те, що приходить до них. Ремонтують, бо розуміють, кожна одиниця техніки, там на передовій має ціну води у пустелі. І від того, наскільки швидко і якісно вони зроблять свою роботу тут залежить, чи буде у пацанів там броня, боєприпаси, вогнева підтримка.

Ми знаємо, що якщо хоч на день ми запізнимось з поверненням техніки, то пацани на передовій і блокпостах можуть опинитись в мінусі, – продовжив заступник начальника штабу з озброєння АТО.

А ще тут дуже дякують волонтерській допомозі. Зокрема начальник автослужби АТО розповів, що неодноразово були випадки, коли представники цивільних СТО приїжджали до них, брали в ремонт саму «важку» розбиту машину, і повертали її за кілька днів відремонтовану, як то кажуть «під нуль».

Нам багато допомагають прості люди, – говорить начальник автослужби АТО.- І цю допомогу ми не можемо оцінити ні в гривнях, ні в тонах. Вона оцінюється тими важкими кілометрами вивільненої території, яку щодня проходять наші солдати.

Зараз наші ремонтники будуть вдячні, якщо їм допоможуть з дисками щеплення до ГАЗ 66, ЗІЛ 131, Камаз, Урал.

Дуже потрібні радіатори, та патрубки систем охолодження до Камазів та Уралів, – продовжив начальник автослужби АТО. – Розумієте, терористи стріляють в двигун, і після кульового ураження ремонтувати пластикові частини дуже важко. Отож потрібні нові.

Звичайно майстри пробують прикривати бронею деякі частини автомобілів. Наприклад нашими майстрами вкрито бронею кілька потужних вантажівок, що зараз сумлінно виконують свою роботу на передовій. Так само «тюнінгуються»  і всі БТР, та інші броньовані машини – до них приварюється спеціальна сітка, що рятує панцерники від ураження кумулятивними снарядами. Та ремонтникам для якісної роботи потрібно сучасне обладнання. Наприклад зовсім не зайвим для них був би потужний вулканізатор. Адже колеса машин зараз страждають чи не найбільше. Скажімо вага спорядженого бойовою машиною тягача сягає 80-ти тон. Зрозуміло, при такій вазі стальний дріт «знайдений» на дорозі, прошиє гуму наскрізь.

Та нехай у вас не складеться враження, що військові ремонтники, це люди, які постійно працюють в глибокому тилу. Це не так. Бійці відділу евакуації почасти забирають ушкоджені машини безпосередньо з поля бою, під вогнем противника, іноді навіть із пораненим екіпажем.

У нас тут всі герої, – підсумував розмову заступник начальника штабу з озброєння АТО. – Люди, які просто роблять свою роботу.

А всім читачам воїни відділу озброєння штабу АТО бажають миру.

Тарас Грень.

Фото автора.

Теги: