“Тікати через річки — не вихід”, – військовик обласного ТЦК Роман Буртник, який був травмований на фронті

Автор: Андрій Макітра

07 Бер, 2024 15:15

Поділитись публікацією
“Тікати через річки — не вихід”,  – військовик обласного ТЦК Роман Буртник, який був травмований на фронті

В Івано-Франківському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки розповіли про сержанта, водія-телефоніста роти охорони обласного ТЦК та СП Романа Богдановича Буртника. Військовослужбовець служив у 102 бригаді та отримав травму на фронті. У ТЦК чоловік працює зі серпня 2023 року. Каже, що не розуміє земляків, які ухиляються від мобілізації.

Про це пише Галка з посиланням на допис Івано-Франківського ТЦК та СП.

На початку повномасштабного вторгнення росії Роман добровольцем вступив до лав 75 батальйону 102 бригади ТрО. Його підрозділ ніс службу на одному з об’єктів критичної інфраструктури Івано-Франківської області. На Великдень 2022 року, коли прийшов бойовий наказ, вирушили в Запорізькому напрямку. Там заступили на позиції в районі населеного пункту Малинівка.

“Наші хлопці знали, чому вони туди приїхали та були настроєні боронити країну від загарбників. Більш досвідчені побратими, які мали досвід попередньої служби, проводили інструктажі та навчання для новобранців. Безпосередньо на позиціях зіткнулися з шаленим обстрілами, які практично щодня тривали з 5 ранку до 8 вечора”, – йдеться у дописі.

Одного разу Роман отримав баротравму тяжкого степеня та через два дні був евакуйований в Гуляйполе. Потім в Запоріжжя, а далі в госпіталь у Дніпрі. Після лікування отримав статус “обмежено придатного”.

У ТЦК зазначають, що попри стан здоров’я чоловік планує служити в лавах Збройних Сил України до нашої перемоги та завершення війни.

“Земляків, які ухиляються від мобілізації Роман не розуміє, адже де вони збираються жити, якщо і на нашу прикарпатську землю прийде ворог, як планують захищати своїх батьків, дітей, дружин?

Тікати через річки і топитися – це не вихід. Звичайно, що в бою страшно всім, але страх долається тоді, коли бачиш ворога очі в очі. Включається інстинкт самозбереження: або ти, або тебе, тому переживаєш і штурми і розумієш, як потрібно діяти в тих чи інших ситуаціях і прогнозувати, що буде далі”, – йдеться у дописі.