Тисячі прикарпатців втратили постачальника газу: як тепер знайти нового
15 Чер, 2022 20:00
З 1 червня майже 9 мільйонів українців примусово потрапили до постачальника газу «останньої надії». Річ у тім, що більшість газзбутів вже не надає послуги населенню. Така ситуація склалась у 15 областях України, серед яких й Івано-Франківська. Тож, всі побутові клієнти місцевого газзбуту більше не можуть проводити розрахунків та співпрацювати зі своїм колишнім постачальником.
Читайте також: Долинський водоканал став першим в області КП, що продає електроенергію
Термін перебування споживача в ПОН обмежений до 60 днів. Протягом цього часу абонент має перейти на контракт до постійного постачальника, інакше подача газу припиниться. То що робити тисячам прикарпатців, які одного дня випадково дізнались, що більше не є клієнтами збуту? Насправді ситуація некритична, адже обрати та підписати контракт з постійним постачальником дуже просто.
Клієнт має право обрати будь-яку компанію, що працює у цьому сегменті. Приміром, побутові споживачі Івано-Франківщини можуть підписати контракт зі своїм постачальником електроенергії «Прикарпатенерготрейдом» та отримувати електрику і газ разом.
«З відкриттям ринку газу для населення процедура зміни постачальника максимально спрощена. Достатньо подати заяву-приєднання разом з копією елементарних документів – паспорта й коду. Для наших споживачів електроенергії, власників приміщень, жодних інших документів не потрібно. Відтак споживач отримує підтвердження про перехід, це триває приблизно 5 робочих днів. Договір з ПОН розривається автоматично щойно ви стаєте клієнтом нашої компанії», – розповідає заступник директора з розвитку ТОВ «Прикарпатенерготрейд» Роман Юринець.
«Прикарпатенерготрейд» приймає заяви онлайн або у центрі обслуговування. У двох випадках процес легкий, для онлайн-заяви потрібен лише цифровий підпис, який просто отримати в Приват24 або у Дії. Всі потрібні інструкції є на сайті https://bit.ly/gas_pret або фахівці нададуть консультацію в регіональному офісі компанії.
«Ми чи не єдиний постачальник в області, який пропонує клієнтам мережу центрів обслуговування. Хоч якими зручними є електронні сервіси, часто людині потрібне живе спілкування для вирішення того чи іншого питання. Ми надаємо послуги як онлайн, так і особисто в офісі. Це стосується і процедури переходу на постачання газу. Автоматично наші клієнти отримують доступ до зручних електронних сервісів: вайбер, телеграм, кол-центр і що важливо – єдиного персонального кабінету споживача газу та електрики», – підкреслює Роман Юринець.
Під час прийняття рішення люди часто цікавляться, що буде з пільгами при зміні постачальника газу. В цьому сенсі хвилюватись не варто, адже пільги й субсидії йдуть за споживачем. Клієнтам достатньо повідомити управління соціального захисту про зміну постачальника й надати свій новий особовий рахунок. Потрібний документ для соцзахисту громадяни отримують одразу при переході.
Головним критерієм вибору для населення залишається ціна. Приміром, «Прикарпатенерготрейд» пропонує одну з кращих річних пропозицій – 7,98 грн/м3. Порівнювати ціни споживачі можуть на ресурсі «Газотека» або «Газправда». Разом з тим, фахівці радять не зволікати з вибором постійного постачальника і зробити свій вибір якомога швидше. Детальніше про процедуру переходу на: https://pret.com.ua/