ТОП-3 міфи медичної реформи, які зруйнував Тлумацький центр надання первинної допомоги

Автор: Зелінська Тетяна

05 Лис, 2018 15:50

Поділитись публікацією
ТОП-3 міфи медичної реформи, які зруйнував Тлумацький центр надання первинної допомоги

З другого квітня в Україні стартувала основна фаза медичної реформи, вона розпочалась із підписання декларації з сімейними лікарями.

Читайте також: Прикарпатці масово перераховують одноденний заробіток для місцевих батальйонів на передовій

Цей новий для країни процес одразу обріс різним чутками. Спробуймо розібратися у кількох з них. Одним з головних міфів реформи стало твердження, що підписати декларацію із сімейним лікарем можна тільки за місцем реєстрації, але це не так.

Головна лікарка Тлумацького центру надання первинної медичної допомоги Оксана Мельник у інтерв’ю “Галці” розповіла, що населення ОТГ складає 18 тисяч осіб, з них вже 67% підписали декларацію з лікарем. Також, є певний відсоток людей, які з інших районів чи ОТГ, але підписали декларацію з лікарем саме їх центру.

“До нас прийшли 20% жителів з поза об’єднаної територіальної громади, щоб підписати декларації саме з нашими лікарями, тобто ми маємо пацієнтів, які обрали нас з району”, – говорить Мельник.

Також, якщо ви не задоволені своїм лікарем, згідно з реформою, ви в будь-який момент можете піти до іншого лікаря та підписати з ним нову декларацію, а стара автоматично буде анульована.

Другим міфом, який розвіює Оксана Мельник, стало твердження про те, що під час реорганізації медичних закладів масово звільняють персонал. Головна лікарка зазначає, що зі збільшенням підписаних декларацій в центрі довелося збільшувати штат працівників, особливо лікарів та медсестер.

“Зараз у нас працює 70 працівників, раніше центр отримував для свого забезпечення 500 тисяч гривень, а зараз це вже 700 тисяч гривень. Ріст пов’язаний з тим, що збільшується кількість людей в “зеленому списку”, тобто ті, хто підписує декларацію з лікарем, і зменшується кількість пацієнтів в “червоному списку” – ті, хто ще не має декларації. Відповідно до цього нам довелося збільшувати штат працівників”, – додає вона.

Третім міфом є твердження, що Національна служба здоров’я України (НСЗУ) – корупційний монстр, який роздеребанює кошти. Яскравим прикладом, який спростовує цей міф, стає збільшення заробітної плати у лікарів і медсестер Тлумацького ЦПМСД.

Оксана Мельник розповідає, що у їх закладі працює молода лікарка, в якої стаж роботи близько року, але вона стала першою, хто уклав майже 1800 декларацій. А в зв’язку з тим, що центр первинної медичної допомоги ще в червні уклав договір з НСЗУ, у лікарки збільшилась заробітна плата більш, ніж в три рази.

“Перше півріччя, коли ми не мали укладеної угоди з Національною службою здоров’я України, то її заробітна плата з надбавками і без відрахувань складала близько 4700 гривень, а тепер заробітна плата лікарки – 15600 гривень”, – розповідає Мельник.

Також збільшилась оплата праці для медсестри, яка працює в тандемі з лікарем.

“Медсестра, враховуючи різні надбавки і сумісництво, мала 6600 гривень заробітної плати, але тепер вона отримає близько 9000 гривень, і потрібно враховувати, що її премія залежить від премії лікаря. У себе в центрі ми вирішили, що чим більше пацієнтів обслуговує лікар, відповідно і медсестра повинна отримувати більше, а саме 30% від премії лікаря”, – зазначає головна лікарка.

Мельник додала, що зараз їх центр забезпечений відповідним обладнанням, а також вони закупили дві машини для виїзду на прийоми.

Теги: