Топ-5 найкращих бомбардирів в історії Серії А

Автор: Іра Блаженко

21 Бер, 2024 19:17

У минулому сезоні Чемпіонату Італії тандем Хвічі Кварацхелії та Віктора Осімгена просто таки розривав лігу. Саме космічна результативність цієї пари форвардів і стала ключовим аспектом у торішньому чемпіонстві Наполі.

Після такого успіху неаполітанські фанати навіть заговорили про те, що Кварацхелія та Осімхен можуть замахнутися на потрапляння до списку кращих бомбардирів в історії футболу Серії А (якщо, звичайно, не перейдуть у команди з інших ліг). Проте цього сезону обидва гравці відчутно здали й не входять навіть у топ-5 голеадорів Чемпіонату Італії 2023/2024. Проте не можна не відзначити, що потенціал в обох нападників і справді шалений. Згадаємо тих, на кого Кварацхелія та Осімген мають рівнятися, адже у цьому матеріалі ми підготували пʼятірку найкращих бомбардирів в історії топ чемпіонату Італії з футболу – Серія А.

5 місце – Жозе Альтафіні 216 голів

Клуби: Мілан, Наполі, Ювентус.

На початку кар’єри Жозе виступав за збірну Бразилії, з якою навіть виграв Чемпіонат Світу 1958-го року. Але під час виступів у Серії А отримав італійське громадянство та можливість грати за збірну Італії. Пік карʼєри Альтафіні прийшовся на виступи у Мілані, за який він провів 204 поєдинки й забив 120 голів. З «Міланом Альтафіні двічі виграв Серію А, а також став володарем Кубка європейських чемпіонів. Пізніше нападник перейшов до Ювентуса, де виграв ще два чемпіонати талії.

4 місце – Джузеппе Меацца 216 голів

Клуби: Інтер, Мілан, Ювентус.

Джузеппе Меацца встиг пограти в усіх трьох найбільших клубах Італії, що вже є рідкістю. Проте найбільші успіхи та тріумфи прийшли до нього під час виступів за «Інтер. Загалом у складі «нерадзурі» нападник провів 303 поєдинки в Серії А та забив 197 голів. Не дивно, що стадіон Інтера зараз названий саме на честь цього футболіста. Цікавим є й той факт, що в юні роки Меацца вболівав за «Мілан та мріяв потрапити до структури клубу. Але юний нападник не зміг пройти перегляд через слабку фізичну форму. Після цього Джузеппе опинився у складі Інтера, з яким він тричі виграв Серію А та одного разу Кубок Італії. Також нападник тричі ставав найкращим бомбардиром чемпіонату.

3 місце – Гуннар Нордаль 225 голів

Клуби: Мілан, Рома.

Гуннар Нордаль – один із кращих футболістів в історії Швеції, який перебрався до чемпіонату Італії у досить зрілому, за футбольними мірками, віці – 27 років. Проте такий пізній переїзд до топової ліги не завадив Гуннару посісти третє місце у нашому рейтингу. Свого часу швед разом зі своїми земляками Гуннаром Греном і Нільсом Ліндхольмом утворив дуже успішне атакувальне тріо, яке тоді запалювало як у Мілані, так і у шведській національній збірній. У складі Мілана нападник аж пʼять разів ставав найкращим бомбардиром італійського чемпіонату. Завдяки цьому Нордаль досі є рекордсменом за кількістю перемог у снайперських перегонах Серії А.

2 місце – Франческо Тотті (250 голів)

Клуби: Рома

Франческо Тотті – найкращий бомбардир в історії Роми та абсолютно точно найулюбленіший гравець для фантів «римлян». Тотті провів у складі «вовків» усю свою професійну кар’єру й отримав дуже показову кличку – «Імператор Риму». Франческо захищав кольори рідного клубу 24 роки й завершив кар’єру лише тоді, коли йому виповнилося 40. А ще Тотті – єдиний футболіст в історії Серії А, який забивав у 23 чемпіонатах поспіль. Проте, через вірність Ромі, Тотті так ніколи й не пограв за гранд із сильними партнерами по команді. Тому бомбардирські перегони у лізі Тотті виграв лише один раз…

1 місце – Сільвіо Піола (274 голи)

Клуби: Лаціо, Новара, Про Верчеллі, Ювентус.

Сільвіо Піола – найкращий бомбардир чемпіонату Італії за всю історію. Легендарний нападник провів 537 матчів у Серії А, забивши 274 голи. Італієць дебютував у Серії А за команду Про Верчеллі ще у далекому 1930-му. У вищому дивізіоні Піола виступав понад 24 роки. Пік кар’єри найкращого снайпера Серії А припав на період у римському Лаціо, де Сільвіо грав із 1934 до 1943 року. Саме в Римі нападник двічі (у сезонах 1936/37 і 1942/43) виграв снайперські перегони в чемпіонаті, але, попри високий індивідуальний рівень, Пірла так і не виграв жодного трофея на клубному рівні за усю свою карʼєру.