Торік 4 018 пацієнтів з онкологією отримали безплатне лікування на Прикарпатті — Нацслужба здоров’я

Автор: Застава Максим

03 Лют, 2024 20:07

Поділитись публікацією
Торік 4 018 пацієнтів з онкологією отримали безплатне лікування на Прикарпатті — Нацслужба здоров’я

За програмою медичних гарантій, 4 018 пацієнтів в Івано-Франківській області у 2023 році отримали безоплатне лікування онкології.

Загалом 129 682 українці торік отримали безоплатне лікування онкології, пише “Галка” з посиланням на НСЗУ.

“Усі види медичної допомоги для пацієнтів з онкологією є безоплатними. Серед послуг – діагностика, лікування включно з ліками, а також подальша реабілітація та паліативна допомога”, – наголошують у Нацслужбі здоров’я.

На лікування онкозахворювань у 2024 році передбачено понад 6,3 млрд грн та понад 682 млн на раннє виявлення.

“У 2022 – понад 6,5 млрд та майже 525 млн відповідно: тобто, фіксується збільшення фінансування раннього виявлення раку, адже раннє виявлення сприяє одужанню”, – кажуть в НСЗУ.

Національна служба здоров’я України сплачує медзакладам за лікування раку за ринковими тарифами:

  • хімієтерапія дорослих – майже 36 тис. грн, дітей – понад 130 тис.;

  • радіологічна терапія – понад 51 тис. грн;

  • лікування онкогематологічних захворювань у дорослих – понад 61 тис., у дітей – майже 224 тис.

Діагностика онкозахворювання

Для раннього виявлення онкології в Програмі медичних гарантій є шість досліджень: усі вони безоплатні. Це мамографія та колоноскопія, які рекомендовано проходити регулярно пацієнтам у віці 40+, а також гастроскопія, бронхоскопія, цистоскопія та гістероскопія, які мають бути регулярними для пацієнтів 50+ років.

У 2023 році за Програмою медичних гарантій в Івано-Франківській області мамографію зробили 5 382 жінок, гістероскопію – 1 603 пацієнти, гастроскопію – 9 043, колоноскопію – 3 756, цистоскопію – 1 226, бронхоскопію – 655.

Лікування онкологічних та гематологічних захворювань

Пацієнт із підтвердженим онкологічним діагнозом або гематологічним захворюванням має право на безоплатне хімієтерапевтичне та радіологічне лікування, а також на лікування методом еферентної терапії або із застосуванням аферезу клітин крові. Лікування може бути в амбулаторних або стаціонарних умовах та включає лабораторні й інструментальні дослідження, ліки, медичні вироби, витратні матеріали, інтенсивну терапію, кисневу підтримку, знеболення, анестезію.

Якщо в медзакладі є лінійний прискорювач, гамма-ніж або кіберніж, то променева терапія з цим обладнанням теж включена в безоплатні послуги.

Якщо пацієнту необхідне хірургічне втручання – воно безоплатне і покривається пакетом “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах”.

Торік хімієтерапевтичне лікування за Програмою медгарантій на Івано-Франківщині отримали 2 312 пацієнтів, радіологічне лікування – 1 084, лікування гематологічних та онкогематологічних захворювань – 1 029.

Ліки

Для лікування онкології пацієнти забезпечуються безоплатними ліками за кількома напрямами. Це ліки, які централізовано закуповує держава відповідно до Постанови Кабміну №216. За розподіл ліків у регіонах відповідають обласні департаменти охорони здоров’я.

Також пацієнти у стаціонарі забезпечуються ліками з Національного переліку основних лікарських засобів. Перевірити, чи входять призначені препарати до Нацпереліку, можна у Постанові Уряду №333, або в мобільному додатку “Ліки Контроль”.

Перелік наявних ліків медзаклади повинні публікувати на своїх сайтах та інформаційних стендах у приміщенні лікарні. Також перевірити наявність ліків у закладі можна за допомогою сервісу “Є-ліки“.

Супровід, реабілітація та паліативна допомога

Коли пацієнт з онкологією досягає ремісії, йому гарантовано безоплатний супровід лікаря за Програмою медичних гарантій. Також у разі потреби лікар може направити пацієнта або на реабілітацію, або на отримання паліативної допомоги. Обидві послуги надаються як в амбулаторних, так і стаціонарних умовах.