Традиції вишивання у сучасній техніці: франківцям презентували дизайнерський проект (ФОТО)

Автор: Турій Роман

10 Mar, 2016 17:30

Поділитись публікацією
Традиції вишивання у сучасній техніці: франківцям презентували дизайнерський проект (ФОТО)

Сьогодні, 10 березня, в Івано-Франківську презентували дизайнерський проект викладачів Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету Світлани Повшик та Оксани Бейлах “Неофольк”.

Читайте також: Яскравий показ етновбрання просто неба відбувся в Івано-Франківську (ФОТО)

До представленої експозиції ввійшли творчі напрацювання за десятиліття кафедри дизайну. В проекті представлено серію сорочок Оксани Бейлах, створену в новаторській авторській техніці  “вишита перфоаплікація” –  поєднання традиційних технік художньої обробки шкіри і декоративних швів вишивання.

“Це свого роду адаптування народного мистецтва у сучасний стиль одягу. Частина моєї експозиції – серія сорочок. Ідея зародилася з того, що в мене виникло бажання мати сорочку не схожу на інші”, – розповідає авторка.

Левову частину експозицію становлять спільні напрацювання викладачів та студентів, з окрема проект “Порізала пальчик, тай болить”.

“Ми протягом десяти років намагаємося використовувати народні традиції, прививати любов та смак до них нашим студентам. Складність полягає в тому, що ми маємо справу з так званим дизайном, дизайн-продуктом. І основною ознакою якого є серійність та масове виробництво. А отже традиційні техніки для нас не є прийнятні, складні крої теж. Тому наша мета на сучасний одяг накласти дуже швидку техніку, котра б збагачувала площину і надавала народного звучання. Повірте, це дійсно дуже складно, але й дуже цікаво”, – розповідає Світлана Повшик.

Не дивлячись на складність роботи, студентській проекти, що увійшли до виставки мали успіх на всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

Триватиме експозиція в галереї “Арт на Мур” до 20 березня.