“Традиції регіону – величезний плюс”, – керівник Ukraїnerа про те, чим його вабить Прикарпаття

Автор: Костинюк Олександр

18 Сер, 2022 09:36

Поділитись публікацією
“Традиції регіону – величезний плюс”, – керівник Ukraїnerа про те, чим його вабить Прикарпаття

В інтерв’ю “Галці” керівник Ukraїnera Богдан Логвиненко розповів, чим йому цікава Івано-Франківська область.

Читайте також: В Івано-Франківську презентували проект Ukraїner (ФОТО, ВІДЕО)

Чим Івано-Франківська область цікава “Юкрейнеру”? Наприклад, з туристичної, економічної точок зору.

– Тут, у Франківську, мені, наприклад, найцікавіша історія “Промприладу”.

Якщо казати про Карпатський регіон – то це традиції. Мені здається, що умови географічні та інфраструктурні вплинули на те, що ці традиції збереглися. І це величезний плюс цього регіону.

Зараз треба думати, яким чином їх не втратити, бо незважаючи на те, що ми вже начебто переорієнтувалися і почали значно більше їх цінувати, вони все одно втрачаються, бо самі їх носії не цінують.

Тобто дуже часто якісь страви гуцульської кухні перетворюються на ф’южн для тих, хто приїхав з Києва, умовно кажучи. І це не правильно. Зрозуміло, що і це теж має бути, але треба думати про те, як зберігати автентику і як потоки туризму, які збільшуються, не мають руйнувати її.

А взагалі, з точки зору туризму, ваша область мені максимально цікава. 

– А навпаки, чим Прикарпаттю може бути цікавий Ukraїner?

– Я думаю, можливістю подивитися на віддалені регіони України. Можливістю подивитися на ті території, які тимчасово є окупованими, можливістю десь розвінчати якісь стереотипи про українців.

Бо нас багато разів ділили: по Дніпру, по Збручу, по ще чомусь. І кажуть інколи, наприклад, що за межами території Галичини вже не говорять українською. А ось у нас вийшов випуск з Харкова кілька тижнів тому, де кожен наш герой говорить українською, їх десяток і ніхто навіть не переходить на російську. Я думаю, що це те, що можна почерпнути з наших матеріалів. 

Повне інтерв’ю з українським письменником, журналістом, телеведучим і громадським діячем Богданом Логвиненком читайте ЗА ПОСИЛАННЯМ.