Традиція, визнана ЮНЕСКО: у Косові відновлять виробництво всесвітньо відомої кераміки (ФОТО)
30 Чер, 2022 20:48
Косів отримав обладнання, завдяки якому можна відновити повноцінний технологічний процес виробництва місцевої кераміки — традиції, що визнана на рівні ЮНЕСКО.
Днями до Косівської регіональної організації Національної спілки художників України доставили обладнання для керамічного цеху, йдеться на сайті Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
Зазначається, що це дасть змогу відновити повноцінний технологічний процес виробництва місцевої кераміки — традиції, що визнана на рівні ЮНЕСКО.
Через відсутні можливості переробки місцевої сировини майстри не могли виготовляти окремі вироби, зокрема кахлі та облицювальні плитки. У зв’язку з цим виробництво традиційних мальованих кахель припинилося.
“Співпраця Міністерства культури та інформаційної політики України, Офісу з розвитку креативних індустрій, партнерів з розвитку дала змогу закупити необхідне обладнання й відновити виробничу спроможність косівської кераміки. Тішуся, що тепер українські майстри продовжать працювати та експортувати вироби. Адже креативні індустрії в часи війни — це не лише спосіб показати світу сміливість і оригінальність української культури, а й підтримка армії та економіки. Косівська мальована кераміка вкотре підтверджує свій статус елемента Репрезентативного переліку ЮНЕСКО, бо представляє всю Україну через поєднання винахідливості, історії, креативності та майстерності”, – каже заступниця міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк.
Тож, спільними зусиллями вдалося замкнути повний цикл виробництва кераміки, забезпечити більш як 100 робочих місць, зберегти нематеріальну культурну спадщину гуцульського регіону.