Трамп пообіцяв завершити війну Росії та України за добу

Автор: Вадим Войтик

27 Mar, 2023 09:55

Поділитись публікацією
Трамп пообіцяв завершити війну Росії та України за добу

Колишній президент США Дональд Трамп виступив на публіці – вперше після своїх заяв про можливий арешт, які пролунали тиждень тому. На передвиборчому мітингу він пообіцяв зупинити війну Росії та України за 24 години і стверджував, що є єдиною людиною, здатною запобігти Третій світовій війні.

Трамп нагадав, що саме за його президентства почалися масштабні постачання озброєнь Україні. “Я дав їм сотні та сотні ракет Javelin”, – сказав він. Трамп додав, що його попередник Барак Обама направляв Україні лише “подушки” – тобто нелетальне спорядження.

Трамп знову повторив свою тезу про те, що якби він досі був господарем у Білому домі, Путін не наважився б атакувати Україну. На його думку, Путін робив це, бо бачив слабкість і нерішучість Джо Байдена.

“Варто було мені піти – можете назвати тодішню катастрофу як завгодно, – вони [росіяни] відразу почали стягувати війська до кордону [з Україною]”, – сказав Дональд Трамп.

Після початку повномасштабного російського вторгнення у лютому 2022 року Трамп сказав, що Путін “хоче відхопити шматок України”.

Зараз, за його словами, той не зупиниться, поки не отримає її цілком.

У разі переобрання, Трамп пообіцяв миттєво зупинити війну Росії та України.

“Навіть до того, як я увійду до Білого дому, я завершу катастрофічну війну між Росією та Україною, і це не займе більше, ніж добу”, – запевнив він, не заглиблюючись у подробиці.

“Стоячи тут перед вами, я – єдиний кандидат, який може сказати таке: я зможу запобігти Третій світовій війні”, – оголосив експрезидент під шквал оплесків публіки.

Читайте також: Протести у Вашингтоні: при спробі штурму Капітолію загинули чотири людини