Треба оцінювати особистість, а не “поїхав за кордон чи лишився”, – військовослужбовиця Олена Риж (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

21 Чер, 2024 10:48

Поділитись публікацією
Треба оцінювати особистість, а не “поїхав за кордон чи лишився”, – військовослужбовиця Олена Риж (ВІДЕО)

Олена Риж – військовослужбовиця, штурмовичка і бойова медикиня. Гостя проєкту “Розмова” серед іншого розповіла про ставлення до тих, хто виїхав за кордон й про нерозуміння цивільних про умови на лінії фронту.

Читайте також: Чесною журналістикою на квартиру не заробиш, — футбольний коментатор і ютубер Роман Бебех (ВІДЕО)

Про це йдеться у свіжому випуску проєкту, пише “Галка” з посиланням на “Розмову”.

“Я не відділяю людей на “Поїхав за кордон чи залишися тут. Воює, чи не воює”. Якщо людина вдягнула військову форму — вона герой? Ні. Або чи зробила вона дуже багато для своєї країни? Ну ні. Ми ж бачимо цих людей. Там не всі герої. Не всім я потисну руку, які носять форму. І деяких я зневажаю з конкретних причин”, – ділиться Риж.

Жінка переконана, потрібно оцінювати виключно особистість.

“Виїхав за кордон, жодного слова в Інстаграм про те, що він з України чи про підтримку України, живе своє краще життя, говорить російською мовою, показує все красивеньке – фу, огидно!

Людина, яка виїхала за кордон, говорить українською, вчить своїх дітей української, донатить, підтримує мітинги – я розумію, що ця людина бере участь у житті, у перемозі навіть за кордоном. Чому я маю її зневажати?”, – каже Олена Риж.

Крім того, військовослужбовиця на власному досвіді знає, що не всі цивільні розуміють те, як живуть захисники на фронті, який у них побут, що вони переживають і відчувають.

“Мене дівчина в Інстаграм запитала: “Як ви ходите у туалет? Чи є у вас окрема вбиральня?”. І я згадую момент, коли я сиджу у бліндажі, в окопі, після поранення. Був великий вибух і у мене була травма тіла – це коли броня врізається у твоє тіло від хвилі. І я упираюсь рукою у побратима і “йду в туалет” у бутиль, тому що по-іншому я не могла це зробити. Бо я не могла вийти з окопу — є ризик загинути.  І от у мене, у жінки-військової, запитують чи є у мене окрема вбиральня. І я розумію, що цивільні люди не розуміють що відбувається там”.