Три українські фільми можуть стати претендентами на “Оскар”

Автор: Турій Роман

01 Sep, 2014 15:55

Поділитись публікацією
Три українські фільми можуть стати претендентами на “Оскар”

Оскарівський комітет України відібрав три фільми-претенденти на отримання престижної міжнародної нагороди.

З 1-го до 29-го серпня Комітет проводив прийом заявок на участь у відборі фільму-номінанта від України, пише “Новое время”, передає Gazeta.ua.

До участі у відборі фільму-номінанта від України в 2014 році на отримання премії Оскар Американської академії кінематографічних мистецтв та наук в номінації Фільми іноземною мовою прийняли три стрічки.

Ними стали: “Плем’я” режисера Мирослава Слабошпицького, “Поводир, або у квітів є очі” Олеся Саніна та “Трубач” Анатолія Матешко.

Картина “Плем’я” вже отримувала головний приз на Канському кінофестивалі в паралельній конкурсній програмі “Тиждень критики”. Ця стрічка – абсолютний кінематографічний експеримент. Фільм розповідає драматичну історію, що розгорнулася в інтернаті для глухих.

Фільм “Поводир” відбувалась у рамках Одеського міжнародного кінофестивалю режисер Олесь Санін почав знімати ще десять років тому, проте проблеми із фінансуванням не дозволили йому закінчити картину.

Фільм був закнічений у листопаді 2013, але через події в країні так і не вийшов на екрани. Це історія американського хлопчика, який опиняється в Україні, втрачає батька та стає свідком винищеня кобзарів у 1934 році добре знята та добре розіграна.

Повнометражний сімейний, дитячий, комедійно-музичний фільм “Трубач” вийшов у прокат 27 березня 2014-го року. Фільм розповідає про трубача дитячого естрадно-духового оркестра Миколу Шевченка. Він пише музику, привертаючи увагу всесвітньо відомого музиканта Юджина Гайсина, який гастролює в місті. Це абсолютно київська історія про суперництво двох дитячих оркестрів. Все як у дорослих — любов, інтриги, заздрість і звичайно добро, яке перемагає зло.

9-го вересня має стати відома назва переможця.

87-а церемонія вручення премії Оскар за заслуги у галузі кінематографії за 2014 рік відбудеться 22 лютого 2015 року в Лос-Анджелісі. Список номінантів має стати відомим 15-го лютого 2015 року.