Тридцять років без ремонту доріг: на Рожнятівщині жителі чотирьох сіл готові перекривати автошляхи

Автор: Єва Жасминова

17 Sep, 2020 20:32

Тридцять років без ремонту доріг: на Рожнятівщині жителі чотирьох сіл готові перекривати автошляхи

На Рожнятівщині люди готові перекривати автошляхи, якщо влада не відремонтує повністю ділянку Зелений Яр – Красне дороги Калуш-Осмолода.

На початку цього сполучення нещодавно постелили новий асфальт, але до сіл Камінь, Петранка, Вербівка, Красне техніка так і не дійшла.

Місцеві жителі впродовж декількох років оббивають пороги чиновницьких кабінетів з запитами і проханнями почати ремонт. Кажуть, що автосполучення на Рожнятівщині особливо складне саме на цьому відтинку.

Ще у 2018 році громадська діячка Євгенія Бардяк разом із активістами зібрали понад 600 підписів мешканців під зверненнями до чиновників. Пізніше навіть зняли відеоролик, де діти закликали владу відремонтувати автошляхи. Використали майже всі методи, щоб донести інформацію про жахливу ситуацію з цією дорогою. Залишилося хіба лиш перекриття.

Житель села Петранка Василь Худик розповідає, що їм доводиться у влади виборювати кошти буквально на все: “Декілька років тому повінь підмила дерев’яний міст через річку Бережниця. Ми його підбивали дошками, але це не допомагало. Міст валився, а по ньому щодня мусіли ходити діти до школи. Ми п’ять років просили владу взятись за ремонт. Але реакції не було”.

Після декількох протестних акцій та висвітлень у пресі, міст таки збудували. Нова бетонна споруда стала для людей великою перемогою, тож і тепер мешканці не здаються та боротимуться за рівну дорогу, доки її не відремонтують.

“У цьому кущі проживає більше 6 000 жителів. Люди майже відрізані від міст, куди могли б їхати на роботу. Та й туристи сюди рідко добираються. А в цьому напрямку є на що подивитись, недалеко Осмолода. Якби ситуація з дорогами покращилась, можна було б говорити про туристичні маршрути, а це додаткові надходження до місцевого бюджету”, – наголосила Євгенія Бардяк.

Жителька села Камінь Стефанія Вагилевич розповіла, що дорогу у цьому напрямку не ремонтували тридцять років. Є декілька ділянок, які особливо важко переїхати. Коли починає падати дощ, тут усе пливе.

Зараз у місцевих жителів є надія, що ремонт продовжать. Якщо ж зрушень не буде, громада готова перекривати дорогу у Креховичах.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry