Троє, а не двоє: в ОДА привітали спортсменів, які представлятимуть Франківщину на Олімпіаді в Токіо

Автор: Застава Максим

19 Jul, 2021 11:47

Поділитись публікацією
Троє, а не двоє: в ОДА привітали спортсменів, які представлятимуть Франківщину на Олімпіаді в Токіо

На Олімпіаді в Токіо Прикарпаття представлятимуть троє спортсменів.

Читайте також: Прикарпаття купило військовим техніки на 400 тисяч гривень — Онищук

Про це йшлося 19 липня на зустрічі голови Івано-Франківської ОДА з учасниками літніх ігор ХХХІІ Олімпіади в Токіо від Прикарпаття.

Раніше «Галка» повідомляла, що на Олімпійських іграх Франківщину представлятимуть двоє спортсменів – Ганна Шевчук, яка змагатиметься у спортивній ходьбі на дистанції 20 км, та Михайло Гаврилюк у метанні молота.

За словами начальника Управління спорту облдержадміністрації Ореста Оклієвича, напередодні у Прикарпаття з‘явився ще один олімпієць – Валерій Літанюк, який змагатиметься у спортивній ходьбі на дистанції 50 км.

«За ліцензії боролися дуже багато прикарпатських спортсменів, але наразі ми маємо трьох учасників Олімпіади. Проте до вчорашнього дня у нас було лише два учасника. Але Валерій Літанюк, як то кажуть, скочив в останній вагон. Була потрібна заміна одному учаснику, і Валерій отримав свій шанс», – каже Оклієвич, пише «Галка».

Голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук зазначила – рада, що має унікальну можливість поспілкуватися з такими успішними спортсменами.

«Ви представляєте нашу область. Бажаю вам міцного здоров’я, вагомих досягнень. Хай у ваших справах супроводжує вас Божа ласка. Також нині ми вперше на високому рівні відзначаємо День тренера. Вітаю тренерів та їх підопічних. Нових звершень вам в ім’я розвитку нашої країни», – додала Онищук.

Отець Роман Терлецький поблагословив спортсменів:

«Бажаємо вам подолати усі дистанції з Божою поміччю. Відчуйте духовну силу, ми всі з вами і вас підтримуємо».

Олімпійські ігри в Токіо розпочнуться 23 липня. Михайло Гавриляк розпочне змагатися 3 серпня, а Ганна Шевчук та Валерій Літанюк – 6 серпня.

Валерій Літанюк ділиться – коли дізнався, що їде на Олімпіаду, то емоції просто переповнювали.

«Треба було вірити до останнього, боротися за кожну можливість», – зазначив Літанюк.

Тренерка Валерія Христина Юдкіна додала, що вони продовжують готуватися та вірять у найкраще.

«Я не очікувала, що цьогоріч буду представляти Україну в Токіо. Нас було 6 людей, які дуже сильні, і я була шостою того року. Але ми з тренером готувалися та сподівалися. І так сталося, що я їду», – розповіла Ганна Шевчук.

Її тренер Микола Шевчук зазначив, що підготовка до змагань такого рівня триває не рік і не два:

«Ганна уже довго займається легкою атлетикою. Шлях до цієї мети тернистий, але ми змогли побороти цю дистанцію».

«Думаю, для мене акліматизація пройде нормально, бо я лечу за дев’ять днів до старту змагань. Сподіваюся, добре пройду кваліфікацію і вийду у фінал змагань», – зазначив Михайло Гаврилюк.

Тренер Михайла Гаврилюка Ярослав Маланюк каже – підготовка до Олімпіади була напруженою через травму, але дякуючи лікарям, Михайло вийшов на свій результат, підтвердив норматив і потрапив на Олімпійські ігри.