Троє прикарпатців повернули собі гроші за закордонний паспорт у суді

Автор: Людмила Баран

24 Лют, 2016 13:17

Троє прикарпатців повернули собі гроші за закордонний паспорт у суді

Представник ДМС Орест Рудницький сказав, що  минулого року в області було три чи чотири випадки, коли люди подавали до суду, аби повернути собі частину коштів за виготовлення закордонних паспортів. В Україні таких випадків було 10-15.

Читайте також: У Франківську вп'яте пройде молодіжний Чемпіонат України з шашок-100

Про це йшла мова 24 лютого на засіданні комісії обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму.

Нагадаємо, нещодавно іванофранківець розповів, як  отримав закордонний паспорт за 170 гривень.

Відповідно до урядової постанови, у вартість закордонного паспорта входить вартість виготовлення бланку та адміністративної послуги. Проте суді вирішує, що це не відповідає вищим законодавчим актам, і постановляють, що ці кошти слід повернути громадянам і  залишити сплату лише державного мита.

Орест Рудницький повідомив, що ДМС програла всі суди у таких справах і була змушена видати паспорти громадянам та повернути кошти. Проте, мешканці отримують свої закордонні паспорти вже аж після завершення довгої судової тяганини.

Представник ДМС зазначив, що виготовлення бланку є затратним і потребує оплати громадянами.  Доречно було б включити вартість послуг  вже до держмита. Проте врегулювати це питання мусять на законодавчому рівні.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry