Трипільська культура й сучасне мистецтво: виставку на підтримку ЗСУ відкрили у Франківську (ФОТО)

Автор: Застава Максим

24 Лют, 2024 19:14

Поділитись публікацією
Трипільська культура й сучасне мистецтво: виставку на підтримку ЗСУ відкрили у Франківську (ФОТО)

У виставковій залі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відкрили проєкт “Фабула”, аби зібрати гроші для ЗСУ. Тут представили роботи художника Романа Бончука, артефакти трипільської культури та нагороди воїнів Інтернаціонального легіону.

Читайте також: Футуристичний корабель з тваринами: на Прикарпатті хочуть створити незвичний ковчег (ВІДЕО)

Виставку відкрили 23 лютого й триватиме вона протягом трьох тижнів, пише “Галка” з посиланням на ПНУ.

Зокрема Роман Бончук представив 30 своїх робіт. На створення серії витратив близько п’яти місяців.

“Кожен день я намагаюсь зафіксувати у полотнах нашу героїчну історію і переосмислити її в різних аспектах: філософських, міфологічних, геополітичних, економічних. Тут такий мікс, рефлексія щодо цифровізації та диджиталізації, де поєднано все для того, щоб людина зрозуміла на скільки унікальна наша історія.

Після прочитання статті Валерія Залужного, де він сказав, що нам для перемоги потрібна нова зброя, більш сучасна, більш точна, у мене була рефлексія, що насправді наша зброя ‒ ми, тобто козацький дух. Наша зброя — це наша могутня історія і наш непереможний дух. Це був основний меседж і я в останніх роботах намагався це показати”, ‒ зазначив Бончук.

Також у залі представлені чотири артефакти-оригінали трипільської культури, ділиться кураторка виставки Ірина Форостян.

“Вони належать музею університету. Щира вдячність вишу, що дозволили виставити їх. Дуже важливо в цей буремний час, коли руйнуються історичні пам’ятки, зберегти їх”, – каже Форостян.