Це абсолютно хворе суспільство, – журналіст Богдан Логвиненко про досвід автостопу росією (ВІДЕО)

14 Сер, 2023 15:39

Поділитись публікацією
Це абсолютно хворе суспільство, – журналіст Богдан Логвиненко про досвід автостопу росією (ВІДЕО)

Богдан Логвиненко – журналіст, засновник проєкту Ukraїner. Він розповів про те, чому вирішив написати книжку про порно й про те, чим, на його думку, відрізняються українці 2016 і 2022 років.

Читайте також: Треба оцінювати особистість, а не “поїхав за кордон чи лишився”, – військовослужбовиця Олена Риж (ВІДЕО)

Крім того, Логвиненко поділився думками з приводу того, чи скинули українці ярмо меншовартості. Розповів гість й про документацію воєнних злочинів росіян в Олешках та Голій Пристані, пише “Галка” з посиланням на проєкт “Розмова“.

– Що тобі вдалось розпізнати про росію під час подорожі автостопом по ній?

– По-перше, я зрозумів, що це абсолютно хворе суспільство, що це суспільство, яке просякнуте пропагандою і це був 2010 рік. Мені хотілося про це написати й видати книгу, але потім з’явився Ukraïner. Це трошки відкинуло плани з репортажами.

У якийсь момент я зрозумів, що росія – це найгірше місце, яке можна досліджувати автостопом. Якщо з росії забрати людей, то це ще окей. Там є гарні пейзажі, красиві місця, за якими дуже часто їздили європейці, писали свої репортажі. На щастя, вони не знали російської.

Це таке відчуття, коли ти їдеш у розваленій “Волзі”, чи “Ладі”, яка наче на ходу розвалюється, вона тріщить з усіх боків, всередині бруд, смердить. І там їде якийсь тіп з сигаретою у руках. І автостоп – це така річ, тебе підбирають найкращі, ті, хто не бояться зупинитися, не бояться, що їх зараз вб’ють, заріжуть і т.д., цей страх у дві сторони працює. Зупиняються люди, які вже трошки відкритіші за інших.

І от зупиняється цей Вася чи Ваня з сигаретою і він спочатку розповідає, що у нього немає грошей на пальне, що він бідує, роботи нема, село загинається, всі виїжджають, вимирають. І потім він каже: “Ну ми Грузію на калєні поставілі і вас поставім”.

І ти думаєш: “Чувак, та ти в гівні живеш, ну кого ти ставиш на калені, ти у цьому селі?”.

І ця штука була з росіянами завжди, ми просто цього не бачили. Ми сприймали росію через умовну москву і пітєр, у нас часто хтось їздив туди на гастролі чи до знайомих, але якщо хтось їздив глибше і спілкувався з людьми, то це можна було побачити вже давно. І таких, як цей Ваня, був кожен другий чи третій, з тих, кого я там зустрічав.

Сьогодні Ukraïner переорієнтувався, ми переважно фокусуємось на темах війни, тому що комунікувати Україну всередині й назовні неможливо без цього. Але ми продовжуємо фіксувати культурні явища і в цілому розповідати, що таке Україна, хто такі українці й в різних формах запаковувати це для іноземців.

– Ви фіксували воєнні злочини на Херсонщині, про які саме злочини ми можемо говорити?

– Росіяни забирали човни перед підривом Каховської ГЕС, забирали у людей можливість евакуюватись, розстрілювали тих, хто намагався евакуюватись, не надавали жодної допомоги, патрулювали місцевість.

Надавали допомогу лише під камери для своєї пропаганди, або надавали допомогу за гроші. Евакуація коштувала 1000, 1500 дол. в Олешках і Голій Пристані. Це факти, які підтверджені неодноразово.

Більше – у свіжому випуску “Розмови”:

Додамо, що проєкт “Розмова” – це не класичне інтерв’ю, це – відверта та щира розмова двох людей про всі ті події, які зараз відбуваються в Україні.

“Ми говоримо про дуже серйозні та складні речі, але ми не забуваємо інколи посміхатися і не відходимо від світлої сторони, адже добро і світло обов’язково переможе!”, – ділиться Сергій Лиховида.