“Це кайф: відчувати, що допомагаю”, – як прикарпатський волонтер Юрій Бойчук допомагає армії

Автор: Іра Блаженко

28 Тра, 2024 17:21

Поділитись публікацією
“Це кайф: відчувати, що допомагаю”, – як прикарпатський волонтер Юрій Бойчук допомагає армії

Юрій Бойчук волонтерить від 2022 року. На початках возив гуманітарну допомогу для переселенців з Польщі, Угорщини. Далі почав їздити по госпіталях, а за трохи почав робити й власні збори, створивши громадську організацію “Магурка Трінар”.

За словами волонтера, нічим зараз інакший займатися не може. Волонтерити продовжує з відчуття обов’язку й коротко узагальнює свою мету благодійності: “Для мене це кайф: відчувати, що допомагаю”. 

ГО “Магурка Трінар”, яку заснував Юрій, із допомогою їздить до бійців. З часу повномасштабного бували на прифронтових територіях країни: Гуляйполе, Бахмутський напрямок, Костянтинівка, Часів Яр.

Щоб залучати гроші для допомоги армії, Юрій розпочав проводити ярмарки. Переважно відбуваються вони при церквах, та раз в місяць поблизу франківського торговельного центру “Прикарпаття”. 

“Спочатку зробив збір у церкві на Коновальця. Багато церков долучаються та надають безоплатно різні ікони та вироби, а ще долучаються підприємці та надають сувеніри. Збірки роблять всюди, а інше, коли людина прийде на ярмарку, задонатить скільки зможе і отримає сувенір на пам’ять. Так набагато цікавіше”, – розповідає волонтер Юрій Бойчук.

Якщо є запит не з Франківська, то з такими ярмарками Юрій буває й по області й одного разу у Рівному, де опісля відвідував прикарпатських захисників у госпіталі.

“Якщо при якійсь церкві робиться ярмарок, то я зразу прошу настоятеля церкви поїхати зі мною в госпіталь провідати військових. Це набагато краще, бо відбувається молитва, мазання.

Привозимо різне: фрукти, костюми спортивні, окуляри, бо людина могла втратити свої на фронті, ліки. Що просять, те привозимо”, – ділиться Юрій.

Тим військовим, що проходять лікування, на думку Юрія, по-особливому важлива підтримка, тому для них він організовує поїздки в гори.

“Якщо замислитися над тим, що людина рік відвоювала і ще скільки знаходиться по госпіталях. Коли вона не має своїх близьких поряд, то їй важче вийти з цього стану. Ти виходиш з людиною в гори, де вона видихає. Людині приємно і набагато краще стає, ніж від різних ліків. А тим більше у нас в місті перебувають військові з усієї країни, які могли ще й не бути в горах”, – каже волонтер.

Ще Юрій ділиться, що шукає можливості створити у горах реабілітаційний центр, щоб серед природи військові могли одужувати й психологічно.

Читайте також: Сувенір за донат: в центрі Франківську триває ярмарок для допомоги армії (ФОТО)