Це кімната для роздумів: у франківському університеті відкрили аудиторію імені Героя України Романа Гурика (ФОТО)

Автор: Турій Роман

20 Feb, 2017 11:28

Поділитись публікацією
Це кімната для роздумів: у франківському університеті відкрили аудиторію імені Героя України Романа Гурика (ФОТО)

20 лютого у гуманітарному корпусі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника урочисто відкрили аудиторію імені Героя Небесної Сотні Романа Гурика.

Читайте також: У Франківську випускники військової кафедри склали Присягу на вірність Україні

На стіні процитували слова хлопця “Ти станеш людиною тільки тоді, коли признаєш, що робиш помилки”, а також світлини з Майдану та самого Романа.
Вшанувати хлопця у день його смерті прийшли рідні, викладачі та студенти. Отець освятив приміщення.
Ректор університету Ігор Цепенда наголосив на необхідності облаштування такої аудиторії. Вона має нагадувати про минулі трагічні події й те, заради чого люди жертвували своїми життями, інформує “Галка”.

“Це пам’ять, яка завжди має бути у наших серцях. Історія вчить, що з неї треба винести урок. Це кімната для роздумів”, – сказав він.

На його думку, Роман не випадково був на Майдані. Про це свідчать його слова, над
якими всі мають роздумувати.

“Потрібно думати, щоб зло не повернулося… Проходячи повз аудиторію ми думатимемо про цінність життя та України”, – сказав він.

Викладач, який долучився до облаштування аудиторії, Анатолій Грицан повідомив, що колаж із розміщеними тут фотографіями зробили студенти інституту мистецтв.

“Кожен, хто тут побуває, повинен звірити свої можливості та готовність до чину, як це зробив Роман Гурик”, – додав він.

Голова студентського сенату філософського факультету Ірина Родзінська зауважила, що до облаштування приміщення долучилися також студенти.

“Думаю, в майбутньому тут можна проводити не тільки заняття, а й літературні вечори”, – сказала вона.

Романа Гурика пригадують як активну, оптимістично налаштовану молоду людину з дещо бунтівними поглядами.

Матір Романа Ірина Гурик пригадала, як подавала документи Романа на вступ до університету. Тоді вона б не повірила, що колись тут буде відкрита аудиторія його імені та пам’ятник. Романа виховували як звичайного хлопця із звичайної сім’ї, а не як Героя. Один його вчинок все змінив.

“Багато батьків сумніваються у можливостях своїх дітей. Цього не треба робити. Слухайте своїх дітей та поважайте один одного”, – сказала жінка.

Нагадаємо, 19-річний хлопець загинув від кулі снайпера під час Євромайдану 20 лютого 2014 року у Києві. Удостоєний посмертно звання Герой України та нагороджений медаллю “За жертовність та любов до України”.

ЗГОДОМ НА “ГАЛЦІ” ВЕЛИКИЙ ФОТОРЕПОРТАЖ З ВІДКРИТТЯ АУДИТОРІЇ.

Нагадаємо, днями з’явилося нове відео розстрілу “Небесної Сотні”, де зафіксоване вбивство франківця Романа Гурика (ВІДЕО).