Це не децентралізація: у Франківську обговорили питання бюджетного забезпечення громад

Автор: Дубінець Вікторія

26 Січ, 2017 11:36

Поділитись публікацією
Це не децентралізація: у Франківську обговорили питання бюджетного забезпечення громад

26 січня в Івано-Франківську відбулося засідання регіональної платформи «Проблемні питання бюджетного забезпечення громад та проекти законів для зміцнення місцевого самоврядування, які потребують першочергового схвалення».

Читайте також: Нардеп з Прикарпаття не підписав звернення про позбавлення нардепів ОПЗЖ повноважень, - Чесно

У заході взяли участь народний депутат, секретар Комітету Верховної Ради з питань бюджету Володимир Шкварилюк, міські, селищні та сільські голови, очільники ОТГ Прикарпаття, представники обласної влади та виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук та експерти. Учасники заходу обговорили питання формування місцевих бюджетів, бюджетного забезпечення громад і питання місцевого самоврядування, які потребують законодавчого врегулювання.

“Цей захід зараз дуже потрібний, адже держбюджет ухвалений, і на місцях уже знають, які питання для них найголовніші”, – зазначив Юрій Стефанчук.

Володимир Шкварилюк під час обговорення зазначив, що на процес об’єднання громад підштовхують додаткові кошти та значно більша самостійність органів місцевого самоврядування. Також нардеп наголосив, що міста обласного значення отримали суттєвий фінансовий ресурс у результаті децентралізації фінансів. Зокрема Коломия увійшла у десятку міст, чиї доходи за останні три роки росли найшвидше. Всього на території області уже є 11 ОТГ, тоді як у 2016 їх було фактично 3.

Однак голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Івано-Франківської обласної ради Микола Палійчук висловив негативне ставлення до децентралізації.

“Звісно, створення ОТГ – це позитивно, але, щоб вони нормально функціонувати, потрібно збільшувати дотацію. Але я не задоволений бюджетом: його потрібно формувати знизу вверх. Потрібно внести зміни до бюджетного кодексу, щоб враховували географію і склад населення. Щодо децентралізації, то я не бачу великого перерозподілу податків. Так, область цьогоріч отримала великі кошти, але це завдяки нашим депутатам. Доки у нас не буде сильного мера, у нас не буде держави. Ще ніколи депутати Верховної Ради не мали такого великого впливу. Це не децентралізація”, – зазначив Микола Палійчук.

Міський голова Бурштина Роксолана Джура зазначила, що “цьогоріч бюджет прийняли вчасно, але за цією власністю є багато промахів”.

Тому присутні запропонували провести додаткову нараду з депутатським корпусом, щоб усі проблеми могли обговорити безпосередньо, пише “Галка”.