Це не колектив, а сім’я. У Франківську переселенцям та атовцям допомагають розвиватися та долати труднощі
26 Гру, 2017 11:45
В Івано-Франківську з травня 2017 року працює Центр підтримки сім’ї. Його відвідують 152 родини – переселенці, атовці, родичі загиблих атовців та охочі франківці різного віку.
Керівник франківського Карітасу Володимир Чорній розповів, що гуманітарною допомогою тут не обійтися, тому людям допомагають інтегруватися у суспільство. З відвідувачами працюють психологи, асистенти родини.
“Церква і Карітас допомагає вийти з кризового стану. Це пілотний проект, ми бачимо потребу в цьому. Розказуємо про історію та культуру Галичини”, – прокоментував він.
Тут люди спілкуються між собою, бачать спільні проблеми та їхнє вирішення. Це відбивається на їхньому становищі.
Виконавча директорка Карітасу Наталя Козакевич зазначила, що тут акцентують увагу на всій родині, працюють з дітьми та дорослими. Складають програми індивідуального супроводу, а також надають групові консультації. Особливо популярним є вивчення англійської мови.
Щонеділі соцпрацівники їдуть у Долину, де проходить спільна зустріч із працівниками та відвідувачами Центру підтримки сім’ї. Кажуть, у районах з переселенцями працюють менше, хоча в цьому є велика потреба. Також днями святкували День святого Миколая.
Іванна Миколаєнко зазначила, що це чудова альтернатива дитсадку, адже у дошкільні заклади великі черги. Тут дітки розвиваються, а батьки можуть займатися своїми справами. Також є заняття для підлітків, проводять різні веселі свята.
“Це не колектив, а сім’я. Всі задоволені”, – додала жінка.
Олена Савченко з Донецька підтверджує, що тут чудова атмосфера та до всіх знаходять підхід.
У Центр може приходити будь-хто. Навіть якщо у сім’ї нема матеріальної скрути, потрібна психологічна допомога чи забезпечення розвитку для діток у різних гуртках. Участь у заходах Центру є безкоштовно.