“Це проблеми не лише ветеранів, а й усього суспільства”: у Франківську стартував форум для та про ветеранів (ФОТО)
11 Жов, 2024 13:11
11 жовтня у Франківську розпочався четвертий дводенний форум «Ветерани – шлях додому. Спроможності громад у захисті прав та задоволенні потреб ветеранів».
Про це пише Галка з місця події.
Мета цього форуму – сформувати пропозиції для вдосконалення державної політики підтримки ветеранів та їх сімей, родин зниклих безвісти, полонених та загиблих військовослужбовців.
Серія цих форумів пройде всією Україною, Франківськ – четвертий з міст приймає у себе ветеранів.
“Сюди приїжджають представники уряду, міністерств, народні депутати, місцева і обласна влади, громадські організації, ветерани й інші небайдужі. Наша мета — обговорити чотири напрямки: зміни до державної політики, якщо такі потрібні; спортивна реабілітація, про що буде цілий блок; освітні програми та бізнес”, – розповіла франківська нардепутатка Оксана Савчук.
На форум завітала і заступниця голови Івано-Франківської ОВА Людмила Сірко. Чиновниця зазначила, що дуже важливо, що для обговорень обрали саме Прикарпаття:
“Ми раді, що для дискусій та обміну досвідом обрали саме Прикарпаття. Для мене ветеран асоціюється із мужністю, витривалістю, добром і любов’ю. Ці хлопці, не дивлячись на те, що вони пройшли, хочуть зробити наше суспільство кращим. Ми наразі створюємо хаби, різні простори, робимо структуру, яка починається від області та завершується громадою. Тож ми дуже раді, що можемо почути тут якісь поради для впровадження нашої ветеранської політики”, – ділиться Сірко.
Керівник франківського добровольчого хірургічного шпиталю Станіслав Онищук став одним зі спікерів форуму. Чоловік каже, погодився виступати тут, аби більше людей почуло про їх роботу й, можливо, запровадили схожі ініціативи у своїх громадах.
“Ми, як добровольчий шпиталь, бачимо ті задачі, які стоять перед системою охорони здоров’я. Бачимо, з якими проблемами до нас люди звертаються, і як вони на місцевому рівні вирішуються. Тож ми хочемо говорити про це, аби інші громади чи організації могли брати наш приклад і впроваджувати в себе. Також ми надіємося почути якусь конструктивну критику або пораду від спікерів, чи почути від слухачів форуму”, – ділиться Онищук.
На дискусійній платформі Станіслав розповідав про систему охорони здоров’я і медичної реабілітації. Онищук зазначив, що ні на Прикарпатті, ні в Україні наразі немає достатньої кількості реабілітаційних центрів:
“Наразі система охорони здоров’я і медичної реабілітації захисників побудована так, що частину з поранених воїнів вона не бачить. Це через те, що або вони вже не військові, або вони використали ліміт користування програмами служби здоров’я. Такі люди залишаються сам на сам зі своєю проблемою.
А насправді це не лише їхня проблема, а й проблема їхніх сім’ї, громади, суспільства. Це як хвилі від каменя, кинутого у воду. Тож нині обов’язково потрібні незалежні реабілітаційні центри, які будуть саме ці прогалини системи охорони здоров’я брати на себе і надавати таку потрібну ветеранам допомогу”, – каже Онищук.
Читайте також: "Іграшки не забирали, а лишили в закладах", — в ОВА прокоментували скандал на дитячому святі