Центр оцінювання якості освіти не проводитиме ЗНО для вчителів

Автор: Комарщук Олександра

29 Січ, 2015 10:05

Центр оцінювання якості освіти не проводитиме ЗНО для вчителів

Ще в листопаді 2014 року у освітянських колах активно обговорювалася можливість проведення зовнішнього незалежного оцінювання не лише для учнів, а й для вчителів.

Читайте також: Нестача дитсадків: мер радить віддавати дітей в приватні заклади

Причиною таких можливих нововведень стали думки деяких освітян щодо великої складності завдань з предметів, котрі тестуються. З`являлися думки, що вчителі вимагають від учнів знань, якими й самі не володіють.

Ініціативу ЗНО для вчителів кілька місяців тому підтримав Центр оцінювання якості освіти. Зокрема, директор Центру Ігор Лікарчук у соцмережі на своїй офіційній сторінці розповів, що регіональні центри оцінювання якості освіти звернулися до інститутів післядипломної педагогічної освіти з пропозицією провести ЗНО для педагогів під час проведення курсів підвищення кваліфікації.

При тому, що 17 інститутів у різних містах підтримали ініціативу, Івано-Франківська область увійшла до списку тих, хто відхилив схожу пропозицію.

Цікаво, що начальник управління освіти й науки Івано-Франківського міськвиконкому Наталія Микула теж була прихильником таких нововведень.

«Галка» поспілкувалася з керівником Івано-Франківського регіонального Центру оцінювання якості освіти Богданом Томенчуком.

Він відзначив, що на сьогодні ініціатива проведення ЗНО серед вчителів не отримала продовження і це не є великою проблемою, оскільки в нашій області працюють кваліфіковані педагоги.

«Якщо вас цікавить моя думка, то сьогодні у нас дуже хороший вчительський склад. А працювати вчителем – це насправді важка праця» – каже Богдан Томенчук.

Для того, щоб можна було тестувати вчителів у такому режимі, держава, насамперед, повинна потурбуватися про достойну заробітну плату вчителям.

«Щоб мати дуже професійних вчителів, потрібно їм дати хорошу зарплату й поставити умову: раз втри роки ви тестуєтесь. І тоді всі питання відпадуть. Інакше ми втратимо тих вчителів, що маємо» – поділився думкою освітянин.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...