Церква на Валах має з’явитися за два роки – зараз просять встановити каплицю

Автор: Єва Жасминова

20 Лип, 2016 16:18

Поділитись публікацією
Церква на Валах має з’явитися за два роки – зараз просять встановити каплицю

Сьогодні, 20 липня, в Департаменті містобудування, архітектури та культурної спадщини відбулося чергове засідання містобудівної ради. Під час засідання розглянули тему будівництва церкви Святого Миколая в парку на Валах.

Читайте також: Сім'я з Калуша посіла друге місце на Всеукраїнському спортивному фестивалі (ФОТО)

Питання викликало неабиякий резонанс серед містян. Зокрема з’явилися дві протилежні петиції до міської влади “за” та “проти” будівництва.

На сьогоднішньому засіданні проект будівництва представив представник релігійної спільноти Ігор Остяк. Він розтлумачив законність зведення церкви.

Як розповів чоловік, збір документів та дозволів громада розпочала ще у 2001 році.

Так, саме тоді рішенням виконкому було надано земельну ділянку в оренду для проведення реконструкції колишнього кафе ”Казка”. Далі чотири роки роботи не проводились.

У 2004 році Софрон Мудрий звернувся до міського голови з проханням продовжити оренду. Тоді договір продовжили, а також надали дозвіл на проведення проектно-пошукових робіт. У 2006 році громада отримала дозвіл на будівництво церкви. За два роки договір оренди знову продовжили, роботи так і не почалися.

Того ж року громада отримала декларацію на будівництво від ДАБІ. У серпні 2015 року громада отримала земельну ділянку у посітйне користування.

За словами Остяка, громада готова вже цього року розпочати будівництво церкви, а за два роки його завершити.

На засідання представник громади також приніс із собою лист на підтримку будівництва з 350 підписами.

На засідання прийшли і мешканці будинків поблизу Валів, котрі не підтримують ідею булівництва церкви.

”В мене з дружиною двоє дітей. Чому ви вирішили, що там потрібна церква?”, – каже мешканець міста Андрій.

Також франківець поцікавився в головного архітектора, що ж він думає про зведення церкви.

”Чи логічно там будувати церкву? А чому б ні?”, – відповів Нижник.

Далі перейшли до обговорення самої споруди. За словами автора проекту, наразі спроектована не лише церква, а комплексна споруда.

”Це будівництво – не просто церква, це будівництво на базі існуючого залу кафе. Окрім церкви є ще й катехетичний центр, який зведеться на другому поверсі над допоміжними приміщеннями. Жодних підвальних приміщень не передбачено”, – каже архітектор Михайло Пітух.

Споруда матиме висоту 26 метрів.

Далі слово надали членам містобудівної ради. Думки у архітекторів розділилися: частина членів ради підтримала ідею зведення церкви, частину насторожила висота проекту та деталі споруди.

За словами головного архітектора міста Дмитра Нижника, питання винесли на розгляд містобудівної ради, щоб почути всі сторони, а не для вирішення питання будувати чи не будувати. Відтак містобудівна рада дала рекомендації і відправила питання на доопрацювання.

Представник громади церкви заявив, що вже за тиждень зведуть паркан навколо споруди і зведуть каплицю, щоб проводити там відправи вже зараз.

Теги: