Ціни на «борщовий набір» впали майже на 22%

Автор: Турій Роман

16 Jun, 2014 10:16

Поділитись публікацією
Ціни на «борщовий набір» впали майже на 22%

Плодоовочевий індекс за попередній тиждень (з 31 травня по 6 червня) знизився відразу на 7,7% після зростання на 2,2% тижнем раніше.

Таким чином, тенденція падіння цін, яка перервалася тижнем раніше через дощі, знову поновилася, передає АПК-Інформ: овочі та фрукти.

«Рання продукція на початку червня остаточно “завоювала” ринок України, що призвело до падіння цін практично у всіх сегментах плодоовочевої продукції. Найбільший внесок у зниження вартості плодоовочевого кошика внесли овочі борщового набору, що подешевшали на 21,6% і тепличні овочі, ціни на які знизилися на 20,3%», – говорить керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Тетяна Гетьман.

Продовжували також дешевшати і фрукти: за тиждень вартість основного фруктового набору знизилася на 7,4%.

У той же час ціни на картоплю переважно не змінилися, що було викликано як і раніше недостатньою пропозицією ранньої продукції і невисокою пропозицією продукції врожаю минулого року, залишки якої активно розпродавалися на ринку.

Найбільше за тиждень знизилися ціни на ранню білокачанну капусту. Ця продукція подешевшала більш ніж в 2,5 разу.

Майже на третину знизилася ціна на тепличний помідор завдяки виходу на ринок постачальників продукції з літніх теплиць. На чверть подешевшала черешня і на 17% – суниця садова.