Цьогоріч родинам на Прикарпатті надали вже 753 пакунки малюка: як отримати
20 Лип, 2024 12:39
Станом на 19 липня батьки прикарпатських малюків отримали 753 “пакунки малюка” – комплекти необхідних речей для догляду за немовлям у перші місяці його життя.
Читайте також: У ЦНАПах додали послуг для пільговиків і звільнених з полону
Наразі ще залишається 218 одиниць. Грошову компенсацію призначено 3 614 людям на суму 27,8 млн грн, пише “Галка” з посиланням на обласну військову адміністрацію.
Що входить до “пакунка малюка”?
Як пояснюють у Міністерстві соціальної політики, це набір якісних найнеобхідніших речей для новонародженої дитини, усього понад 90 речей, серед них – підгузки, пелюшки, ковдри, матрац, рушник, засоби гігієни, іграшки тощо.
Усі засоби та вироби перевірені й сертифіковані. Ціна закупівлі «пакунка малюка» — 6778 грн, але, якщо купувати в роздріб, увесь набір обійдеться значно дорожче.
Хто може отримати пакунок малюка?
На бебі-бокс можуть розраховувати громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах тимчасово перебувають або проживають на території нашої країни; особи, яких визнано в Україні біженцями або тими, хто потребує додаткового захисту, які народили дитину.
Отримувачем “пакунка малюка” може бути мати/батько, усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі новонародженої дитини.
Де отримати “пакунок малюка”?
Комплект мають видати в пологовому будинку після народження дитини. Якщо в цей момент там відсутній бебі-бокс, протягом 30 календарних днів із дня народження дитини можна подати заяву через електронний кабінет Мінсоцполітики або до органів соціального захисту населення, чи Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання.
Які документи потрібні?
Якщо дитина була народжена в пологовому (але на момент виписки там не було «пакунка малюка»):
1. Заява про надання «пакунка малюка».
2. Свідоцтво про народження дитини.
Якщо дитина була народжена за межами закладу охорони здоров’я:
1. Заява про надання «пакунка малюка».
2. Свідоцтво про народження дитини.
3. Документ, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я. Цей документ має видати заклад охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, або медична консультативна комісія, якщо заклад охорони здоров’я не проводив огляд матері та дитини.