Цьогоріч у палаці Потоцьких проведуть археологічні розкопки

Автор: Андрій Макітра

09 Чер, 2023 14:40

Поділитись публікацією
Цьогоріч у палаці Потоцьких проведуть археологічні розкопки

У Івано-Франківську розробили програму археологічних розкопок на території палацу Потоцьких. Роботи хочуть розпочати вже цього року після затвердження міською радою. 

Про це йшлося на щорічній міжнародній науковій конференції – “Проблеми дослідження, збереження та реставрації історичних фортифкацій”, інформує “Галка”. 

Директор КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац» Володимир Гайдар зазначив, що запланованій реставрації палацу має передувати археологічне дослідження території.

“Ми маємо науково-дослідний відділ в партнерстві з НУ “Львівська політехніка”. Перше, що зроблено – це так звані попередні реставраційні роботи. Паралельно, коли ми робимо проєктно-кошторисну документацію, ми проводимо реставраційні та наукові дослідження. Зараз у нас розроблена і готується до затвердження на сесії міської ради програма архіологічних розкопок. Це те, що цього року хочемо починати” – розповів Володимир Гайдар.

На конференції доповідачі наголосили, що місто потребує більше археологічних досліджень та наукової уваги. 

Також за словами міського голови Руслана Марцінківа, цьогоріч у палаці Потоцьких планують відкрити “Музей зброї”. Раніше про реалізацію проєкту писала “Галка”:

“Музей зброї” у палаці Потоцьких: партнери з Румунії вперше відвідали Івано-Франківськ (ФОТО)

 

 

 

 

Читайте також: У Франківську для бізнесу за понад 34 млн грн відновлять корпус палацу Потоцьких (ФОТО)