Цьогоріч викликав “швидку” 69 разів: франківські медики прокоментували відео з ймовірно нетверезим чоловіком (ВІДЕО)

Автор: Іра Блаженко

10 Чер, 2024 11:04

Поділитись публікацією
Цьогоріч викликав “швидку” 69 разів: франківські медики прокоментували відео з ймовірно нетверезим чоловіком (ВІДЕО)

9 червня у телеграм-каналі “Івано-Франківська 24/7” з’явилося відео, де франківські медики нібито відмовлялися від надання медичної допомоги чоловіку з ймовірним нападом епілепсії. На відео чути, як працівниця швидкої називає чоловіка “москалем” і каже, що везти його нікуди не буде. У франківській обласній швидкій прокоментувати цей інцидент. 

Про це пише “Галка” з посиланням на КНП “Обласний клінічний центр ЕМД та МК Івано-Франківської обласної ради”.

У центрі екстреної медичної допомоги вважають, що форму спілкування, яка була на відеозаписі – є неприпустимою та такою, що суперечить професійній етиці працівників “швидкої”.

“У зв’язку з інцидентом буде проведена роз’яснювальна робота щодо необхідності підвищення якості комунікації з пацієнтами, дотримання принципів стриманості та професійності при спілкуванні навіть у найскладніших ситуаціях”, – йдеться у повідомленні.

Також там повідомили, що учасник інциденту з початку року 69 разів викликав “швидку”, переважно перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння та симулюючи напади епілепсії. Під час виїздів неодноразово вимагав перевезення до місця його проживання. Щонайменше 12 разів відмовлявся від транспортування до медичних закладів та 16 разів від надання медичної допомоги.

Медики підняли чоловіка та запропонували госпіталізувати. Однак той із використанням ненормативної лексики відмовився від госпіталізації та самотужки покинув місце події.

“Відповідно до наявних статистичних даних понад 10% усіх виїздів бригад “швидкої” у 2024 році становлять виїзди до пацієнтів з ознаками алкогольного сп’яніння і їх кількість постійно збільшується. Це є гострою соціальною проблемою, яка потребує вирішення. Проте не завжди такі пацієнти потребують екстреної медичної допомоги й виклики до них створюють додаткове навантаження на виїзні бригади”, – зазначають медики.