ЦВК провела жеребкування – найбільше в окружкомах УДАРу та ПР, найменше – Правого Сектору

Автор: Турій Роман

05 Sep, 2014 18:02

Поділитись публікацією
ЦВК провела жеребкування – найбільше в окружкомах УДАРу та ПР, найменше – Правого Сектору

4 вересня Центральна Виборча Комісія провела жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружних виборчих комісій з позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.

В підсумку, до складу ОВК входитимуть, окрім кандидатур від чотирьох парламентських фракцій, –  представники 21 політичної партії – суб’єктів виборчого процесу.

Право на включення своїх представників мають парламентські партії і партії, що брали участь в останніх чергових виборах народних депутатів у 2012 році за партійними списками в багатомандатному загальнодержавному окрузі – таких було 22. При цьому кандидатури, подані парламентськими партіями, включаються в обов’язковому порядку, від інших партій – за підсумками жеребкування.

Згідно з даними ЦВК, до складу 213-ти окружкомів як від чотирьох парламентських партій включені: від Партії регіонів і ВО “Батьківщина” по 213 кандидатур, від ВО “Свобода” – 212, партії УДАР – 211.

Крім того, ці 4 партії мали право подати свої кандидатури і як такі, що брали участь у чергових парламентських виборах в 2012 році. Так, Партія УДАР за підсумками жеребкування отримала додатково 152 місця, і в цілому від неї включені до складу окружкомів 368 чоловік. Партія регіонів подала 190 кандидатур, з них за підсумками жеребкування включені 142, і загальна чисельність членів окружкомів від регіоналів становить 355.  ВО “Свобода” подала 172 кандидатури, за підсумками жеребкування отримала 140 місць і в цілому від неї включені 352 представника. ВО “Батьківщина” подала 199 кандидатур, за результатами жеребкування включені 131, і загальна чисельність представників цієї партії в окружкомах складе 344 особи.

Також за підсумками жеребкування від непарламентських партій до складу окружкомів включені: 152 людини – від партії “Україна майбутнього”, 146 – від ВО “Громада”, по 145 – від партії “Наша Україна” і Ліберальної партії, 144 – від партії “Нова політика”, по 141 – від партії Наталії Королевської “Вперед, Україно!”, партії Зелених України та політичної партії” Зелені”, по 137 – від Радикальної партії Олега Ляшка та партії” Собор”, 135 – від партій” Народно-трудовий союз України “і” Зелена планета “, 134 – від Соціалістичної партії України, 109 – від партії пенсіонерів України, 90 – від об’єднання “Рідне Вітчизна”.

Також Комуністична партія України отримала представництво в 133-х окружкомах, партія “Правий сектор”, яка в парламентських виборах в 2012 році брала участь як УНА-УНСО, матиме своїх представників лише у 59-ти окружкомах.

Персональний склад та керівництво 213-ти окружних комісій ЦВК затвердить сьогодні до кінця дня.

Як відомо, позачергові парламентські вибори заплановані на 26 жовтня, останній термін формування окружних комісій завершується в п’ятницю, 5 вересня.