Туристам у Брунеї загрожує каменування, відрубання рук та в’язниця

Автор: Вадим Войтик

19 Jul, 2014 13:12

Поділитись публікацією
Туристам у Брунеї загрожує каменування, відрубання рук та в’язниця

Туроператори розпочали інформування клієнтів, що мають намір відвідати султанат Бруней, про норми поведінки в цій країні. З початку квітня в Брунеї введений суд за нормами шаріату з формулюваннями “образу суспільної моралі”, “образу релігії або пророка”, “аморальний стиль одягу” або “аморальну поведінку”, тому туристам потрібно бути особливо уважними.

Шаріат передбачає найсуворіші покарання за подібні вчинки – від каменування (побиття камінням) до тюремного ув’язнення і страти. Туристам забороняється розпивати спиртні напої публічно (робити це можна тільки в приватних будинках).

Іноземцям-немусульманам не можна пригощати мусульманина алкоголем в ресторані чи іншому публічному місці. Покарання – серйозний штраф або два роки в’язниці.

Новий кримінальний кодекс передбачає відрубування руки або ноги за крадіжку і крадіжку зі зломом, побиття камінням або палицями до смерті за зґвалтування і гомосексуалізм.

Під час священного місяця Рамадан немусульманам нарівні з мусульманами заборонено вживати їжу, а також палити в громадських місцях у певні години, зазвичай з 5:00 до 18:30.

Жінкам-туристкам дозволено не носити хіджаб, проте брунейська влада закликає іноземців одягатися скромніше.

У Міністерстві закордонних справ і торгівлі Брунею пояснюють, що мета введення шаріатського суду – не напад на іноземців, а бажання, щоб місцеві жителі вели більш праведний спосіб життя.