Туристи у Франківську можуть користуватися спеціальним мобільним додатком, розробленим міською владою

Автор: Людмила Баран

13 May, 2015 11:53

Туристи у Франківську можуть користуватися спеціальним мобільним додатком, розробленим міською владою

За допомогою мобільного додатку «Івано-Франківськ для туристів» можна дізнаватися про різні заходи та події міста, знайти на карті туристичні об’єкти, готелі,ресторани. Також він дозволить здійснити аудіоекскурсію чотирма мовами за туристичними маршрутами Франківська.

Додаток орієнтований на туристів та людей, які вперше відвідують місто та користуються смартфонами чи планшетами. Про це йшла мова на його презентації 13 травня у міськвиконкомі.

Як розповів Андрій Чайківський,представник відділу інформаційного забезпечення міськвиконкому, «Івано-Франківськ для туристів» працює на чотирьох мовах: українська, англійська, німецька, польська. Він доступний на Android Market та iOS App Store.

У меню додатку – коротка інформація про місто та довідник для туриста, що підкаже,де поїсти, де зупинитися, що побачити, де розважитись, куди піти на шопінг. Також включені телефони довідкових та екстрених служб. Вміщені новини з офіційного сайту міста, анонси фестивалів, культурних заходів.

Крім того, додаток пропонує туристові здійснити аудіоекскурсію за п’ятьма туристичними маршрутами. На кожній точці маршруту турист зможе впродовж кількох хвилин на своєму смартфоні прослухати інформацію про певну історичну пам’ятку.

Мобільний додаток був реалізований за підтримки Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку SIDA, Академії електронного врядування Естонії та виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. З міського бюджету, як сказав Чайківський, не витрачено ні копійки. Все фінансування здійснювалося організацією SIDA, концепцію розробляли естонські фахівці. Проект коштував 50 тисяч євро.

«Також за шведського фінансування виготовлені флаєри на двох мовах. Деякі вже роздані в готелі,ресторани. Турист на стійці чи рецепції може взяти флаєр та відсканувати qr-код, щоб завантажити мобільний додаток», – розповів Андрій Чайківський.

Керуючий справами виконкому Андрій Лис  на презентації зазначив, що цей додаток є черговим напрацювання у сфері електронного врядування Івано-Франківська. Адже минулого року міська влада презентувала додаток “Мобільний Івано-Франківськ”. Андрій Лис сказав, що ці технології не купували, а розробляли самі працівники відділу комп’ютерного забезпечення міськвиконкому, з допомогою естонських фахівців.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry