Творці та герої стрічки “Іловайськ 2014” презентували фільм у Франківську (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

01 Вер, 2019 19:02

Творці та герої стрічки “Іловайськ 2014” презентували фільм у Франківську (ФОТО)

Першого вересня в Івано-Франківськ прибула творча група нового українського фільму “Іловайськ 2014”: актори, режисер та продюсер. Також на подію завітали бійці батальйону “Донбас”, які були у самому серці подій в Іловайську та приймали участь у зйомках.

Читайте також: Врятував тисячі дитячих сердець: у Коломиї помер знаний лікар-анестезіолог

В основі сценарію лежить реальна історія командира штурмової групи добровольчого батальйону “Донбас” Тараса Костанчука, який зіграв у фільмі самого себе.

У кінострічці йдеться про події, які відбувалися в Іловайську в серпні 2014 року. Головний герой картини – батальйон “Донбас”, інформує “Галка”.

Фільм також розповідає про загиблих в Іловайську реальних героїв – “Шульца”, “Скіфа”, “Франко”, “Самольота”, “Карата” та інших бійців. Крім Тараса Костанчука, в стрічці знімалися близько 50 добровольців батальйону “Донбас”, які вийшли живими з “Іловайського котла”.

За словами режисера Івана Тимченка, сценарій фільму писали зі спогадів бійців батальйону “Донбас”.

“Коли ми починали роботу над фільмом, нам багато казали, що він не на часі, що люди втомилися від війни. Але зараз, коли бачимо реакцію глядачів, ми розуміємо, що зробили правильно, що зняли це кіно. Перш за все, це – художній фільм, і через таке мистецтво ми зможемо залишити в пам’яті українців події 2014 року. Це фільм-подяка”, – розповідає Тимченко.

Продюсерка Світлана Соловйова зауважує місія цієї стрічки – залучити якомога більше глядачів та нагадати їм, що війна триває, що вона нікуди не ділася.

Автор сценарію Михайло Бриних каже, що у фільмі можна простежити широку палітру людських доль.

Акторка Анастасія Ренард зіграла у кінострічці роль місцевої жительки Іловайська. Вона зазначила – її героїня – уособлення усіх жінок на війні.

Актор Сергій Дзялік каже, що його місія у фільмі – якомога точніше передати ворожу сторону, наскільки підступний і сильний ворог протистоїть Україні.

Бійці батальйону “Донбас” Ігор Гевко та Віталій Яцик, які були в самому серці подій в Іловайську кажуть, що ця кінострічка дуже важлива, адже фіксує історичні події.

“Дякуємо творчому колективу за те, що вони взялися за цю важку роботу. Дуже важливо записати цей рядок сучасної історії. Цей фільм присвячуємо усім загиблим в Іловайській битві”, – зауважив Ігор Гевко.

“Атмосфера тих подій у фільмі гарно передана, але в реальності насправді все страшніше. Проте, якщо глядач відчує те, що ми намагалися передати, то буде пам’ятати, що Україна досі бореться за свою незалежність”, – каже Віталій Яцик.

Воєнна драма “Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас”” вийшов у прокат 29 серпня. Творча група запрошує усіх переглянути цю стрічку.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...