“У 10 клас їхатимуть, як у коледж”: головний освітянин області Віктор Кімакович про реформу у школі
14 Бер, 2025 15:11

Директор Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА/ОВА Віктор Кімакович розповів про реформування української старшої школи в рамках Нової української школи (НУШ), яке розпочнеться у 2027 році. Зміни передбачають створення академічних ліцеїв та професійних коледжів, а також збільшення тривалості навчання до 12 років.
Про це пише Галка з посиланням на Галичину.
Як зазначив головний освітянин області, реформа старшої школи є логічним продовженням Нової української школи (НУШ), яка стартувала 2018 року. Це не просто збільшення терміну навчання, а перехід до нової філософії освіти, де ключовим є формування компетентностей.
“Ми відмовляємося від радянської школи з її вихованням «гвинтиків системи», а не самостійних особистостей. Сучасний світ зазнав кардинальних змін, зокрема масового впровадження інформаційних технологій та стрімкого збільшення обсягу доступної інформації”, – пояснив Віктор Кімакович.
Одним з ключових елементів реформи є профілізація навчання. Учні зможуть поглиблено вивчати предмети, необхідні для їхньої майбутньої професії. Наприклад, майбутні медики матимуть можливість зосередитись на фізиці, хімії та біології, а потенційні філологи – на мовах та літературі.
“Вибір профілю навчання – не вирок. Поглиблено вивчаючи, наприклад, хімію, дитина має можливість обирати додаткові предмети для свого всебічного розвитку”, – зауважив директор департаменту.
За його словами, значну частину навчального плану становитимуть предмети на вибір. Навчальна траєкторія учня залежатиме від обраного профілю. При цьому учень зможе змінювати свій вибір предметів у кожному семестрі або навіть перейти на інший профіль.
“Принцип освіти змінюється: всі школи стануть гімназіями, тобто колишніми закладами другого ступеня. Тепер учень їхатиме навчатися у 10 клас так само, як колись вирушав до технікуму чи коледжу”, – підкреслив Віктор Кімакович.
У 2025/2026 навчальному році стартує пілотування цієї реформи. В Івано-Франківській області пілотний проєкт впроваджуватимуть в одній школі – у Бурштинській громаді.
Читайте також: Джинси та карткова гра: студенти прикарпатських профтехів розробили ідеї власних мінікомпаній (ФОТО)