У 2017 році почнеться масовий випуск літаючих автомобілів (відео)

Автор: Турій Роман

18 Mar, 2015 14:07

У 2017 році почнеться масовий випуск літаючих автомобілів (відео)

Компанія AeroMobil з Братислави повідомила про плани почати масовий випуск літаючих автомобілів у 2017 році. Про це розповів головний виконавчий директор компанії Юрай Вацулік, повідомляє Lenta.ru.

Сучасна конструкція аеромобіля включає складні крила і дозволяє апарату злітати з трав’яної галявини або рівної прямої дороги. Для цього машині потрібно близько 200 м смуги для розгону.

Чотирициліндровий бензиновий двигун ROTAX 912 останньої версії аеромобіля дозволяє йому пролетіти при повному баку до 700 км на швидкостях від 60 (мінімальної) до 160 (максимальної) км/год. У корпусі автомобіля використовується вуглецеве волокно. Маса аероплана дорівнює 450 кг, його довжина дорівнює 6 м, а ширина (зі складеними крилами) – 1,6 м.

Конструкція дозволяє вміщати двох осіб: пілота і пасажира. Для пілота потрібен спеціальний дозвіл. У плани Ю.Вацуліка входить створення чотиримісної і безпілотної версій машини (в існуючій версії два задніх місця займають крила в складеному стані), а також врегулювання правових питань її експлуатації в ЄС.

Проектом літаючого автомобіля Ю.Вацулік займається з 1990 року. У 2013 році в Монреалі він показав перший працюючий прототип автомобіля, а в 2014 році у Відні – його вдосконалену версію. Вартість перших аеромобілів, як очікується, становитиме кілька сотень тисяч євро. Надалі AeroMobil сподівається її знизити.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry