У 2023 році волонтери франківського “Карітасу” допомогли 3 110 переселенцям

Автор: Жанна Головенко

20 Гру, 2023 18:53

Поділитись публікацією
У 2023 році волонтери франківського “Карітасу” допомогли 3 110 переселенцям

Протягом 2023 року волонтери благодійної організації “Карітас” надали гуманітарну чи юридичну допомогу 3 110 переселенцям на Прикарпатті.

Координаторка проєкту “Захист вимушено переселених осіб” від “Карітас Івано-Франківськ” Юлія Чорній розповіла “Галці”, що проєкт функціонує у чотирьох громадах Івано-Франківської області: 

  • У Болехівській громаді допомогу отримали 265 осіб; 
  • У Долинській громаді допомогу отримали 689 осіб; 
  • В Івано-Франківській громаді допомогу отримали 1840 осіб;
  • У Калуській громаді допомогу отримали 1154 осіб;
  • В інших громадах допомогу отримали 126 осіб. 

Волонтерка пояснила, що це завжди адресна допомога, тобто у межах програми до людей шукали індивідуальний підхід та розв’язували їхні конкретні проблеми. Хтось отримував продуктові набори, хтось юридичну консультацію, а хтось відвідував курси з ведення бізнесу. 

“У рамках нашого проєкту можна отримати якісну психологічну допомогу. Також у нас є послугу кейс-менеджменту. Ми надаємо транспортні послуги. Організовуємо ресурсно-відпочинкові заходи, тренінги проводимо. Створюємо групи самодопомоги для дружин військовослужбовців”, — говорить Чорній. 

Як писала “Галка”, 20 грудня в Івано-Франківську вручили подяки волонтерам, які сприяли інтеграції, соціальній згуртованості ВПО, що поселилися на Прикарпатті.