Депутати Івано-Франківської міської ради просять владу не вилучати “військове ПДФО”: схвалили відповідне звернення

Автор: Андрій Макітра

02 Жов, 2023 11:35

Поділитись публікацією
Депутати Івано-Франківської міської ради просять владу не вилучати “військове ПДФО”: схвалили відповідне звернення

Другого жовтня Івано-Франківська міська рада схвалила звернення до Президента України та Верховної Ради про недопущення вилучення “військового ПДФО” у місцевих громад.

Про це йшлося на пленарному засіданні позачергової 37/1-ї сесії Івано-Франківської міської ради, пише Галка.

За схвалення проєкту рішення проголосували 25 депутатів, 1 утримався.

У зверненні Івано-Франківської міської ради йдеться про те, неприпустимими є обмеження місцевого самоврядування, “зрив децентралізації” через позбавлення бюджетів громад податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Вимагається відмовитись від планів позбавлення місцевих громад законних надходжень.

Депутати закликають Верховну Раду, аби в державному бюджеті на наступний рік:

  • 70% коштів з ПДФО військових спрямовувались місцевими громадами на потреби військових, за поданням військових частин;
  • 30% коштів з ПДФО військових – спрямовувались місцевими громадами на облаштування захисних споруд;
  • 100% коштів Дорожнього фонду, який слід передати до основного фонду Держбюджету – спрямувати на бюджетне кредитування військової промисловості.

“Децентралізація по праву вважається основою української стійкості. Маємо зберегти і посилити механізми, які зміцнюють нашу країну і зв’язок громадян із Збройними Силами України”, – йдеться у зверненні.

За словами депутата Олексія Петечела, “Європейська Солідарність” запропонувала законопроєкт №10037-2, щоб уникнути спекуляцій і маніпуляцій, щодо витрат міського ПДФО місцевими громадами.

“Реформу децентралізації справедливо називають найуспішнішою реформою в Україні. Громади отримали фінансовий ресурс для власного розвитку, але натомість останнім часом місцеве самоврядування зазнає атак. Одних голів усувають через невідомі причини, інших з порушенням процедури звільняють від виконання обов’язків, проводять “профілактичні бесіди”. От зараз – виріши позбавити місцеві бюджети “військового ПДФО”. Цьому передувала медійна дискредитація витрат місцевих громад, коли кожну закупівлю перераховували на дрони. Але “Єдиний Марафон” чомусь мовчить про витрати державного бюджету”, – наголосив депутат “ЄС” Олексій Петечел на сесії міської ради.

Як раніше писала Галка, керівники усіх 62 громад Івано-Франківської області звернулись до народних депутатів, аби вони у залі Верховної Ради України відреагували на ініціативу Мінфіну вилучити «військовий» ПДФО у громад. На думку представників громад, це створює недовіру у відносинах між центральною владою та місцевим самоврядуванням та стає предметом дрібних спекуляцій, які породжують соціальну напругу.

Читайте також: В Україні легалізували медичний канабіс