У бюджеті нуль: Івано-Франківська облрада відшукала 29 млн грн на очищення доріг взимку

Автор: Зелінська Тетяна

08 Dec, 2023 16:40

Поділитись публікацією
У бюджеті нуль: Івано-Франківська облрада відшукала 29 млн грн на очищення доріг взимку

Івано-Франківська обласна рада переспрямувала 29 мільйонів гривень на зимове утримання доріг, які перебувають на балансі області. У державному бюджеті на це грошей не передбачено.

Читайте також: На стадіоні “Рух” роздають продуктові набори. Хто їх купив, хто роздає і до чого тут Марцінків? – фактчек Галки

Про це пише «Галка» з посиланням на запис чергової сесії Івано-Франківської обласної ради від 7 грудня.

Дискусія щодо спрямування коштів на очищення доріг виникла під час обговорення питання про внесення змін до Регіональної програми розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху Івано-Франківської області на 2021-2025 роки.

В.о. директора департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Роман Дунич під час свого виступу зауважив, що на наступний рік у державному бюджеті не передбачено грошей на утримання доріг у зимовий період.

«Відповідно до бюджетного кодексу, доходи дорожнього фонду буде спрямовано до загального фонду державного бюджету, відповідно жодної копійки не передбачено для утримання доріг. Особливу увагу звертаємо на утримання доріг в зимовий період, тому що у наступному році не буде можливості забезпечити матеріали для посипання та роботу техніки у снігопади», – пояснив Дунич.

Депутат від «Платформи громад» Тарас Виноградник поцікавився, звідки буде йти фінансування на ці потреби. 

Заступник голови обласної ради Микола Палійчук пояснив, що хочуть використати 29 мільйонів гривень, які є перевиконанням бюджету станом на перше число.

«Ми плануємо за ці гроші закупити паливно-мастильні та підсипочні матеріали, щоб у січні-лютому ми могли посипати дороги. У нас немає чим посипати, немає ні копійки. Якщо будуть перемети, то закуплених матеріалів нам вистачить на місяць, як буде нормальна погода – на два», – говорить Палійчук.

Він додає, що вони і надалі будуть аналізувати програми, які не виконуються, щоб залучити з них додаткові гроші.

«На балансі підприємства «Дороги Прикарпаття» перебуваються 3000 кілометрів доріг. І на ці дороги у нас поки що не передбачено ні копійки. Тому прошу підтримати це рішення», – наголосив Палійчук.

Голова обласної ради Олександр Сич додав, що наразі в обласному бюджеті на це більше коштів немає.

«Ще раз повторю, що з державного бюджету не передбачено ані однієї копійки, тому нам треба якось перебути зиму. У січні з вільних залишків ми взяти (ред. гроші) не зможемо. Ми повинні сподіватися, що громади на своїх територіях власними силами будуть щось робити, а поза ними ми будемо старатися перекрити. Ситуація близька до катастрофічної!».

Під час обговорення Володимир Семенюк з «Платформи громад» запропонував робити спеціальні захисні сітки на певних ділянках, де з року у рік виникають замети у негоду. За його словами, на попередження наслідків піде менше грошей.

Його однопартієць Тарас Виноградник додав, що програма діє з 2021 року і нею були передбачені заходи у разі негоди взимку, хіба що «департамент, який готував її не знав, що зима буде і у 2023-2024 році».

«Також хочу зауважити, що бюджетна комісія підтримала цю програму, а профільна ні. Чому немає дискусії щодо цього? Причини? Обговорення?».

У підсумку «ЗА» рішення проголосували 50 депутатів, 5 – утрималися, 12 – не голосували.

Як писала «Галка», голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич заявив, що бюджет області втратить 530 млн грн через вилучення “військового” ПДФО. Це вплине на регіональні програми, заробітні плати та допомогу ЗСУ.