У Богородчанах на Івано-Франківщині виявили випадки захворювання на гепатит A

Автор: Іра Блаженко

17 Тра, 2024 21:50

Поділитись публікацією
У Богородчанах на Івано-Франківщині виявили випадки захворювання на гепатит A

У Богородчанах, що на Івано-Франківщині, зареєстрували два випадки захворювання на гепатит А. Недугу зафіксували в одному з ліцеїв селища. Наразі учні школи навчаються дистанційно.

Про це у коментарі Суспільному повідомила заступниця генерального директора Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Джус.

За її словами, гепатит A виявили у двох учнів восьмого та третього класів. Діти перебувають на лікуванні.

“Це — сімейний осередок, двоє дітей. Зараз початкова школа закрита з 13 травня по 6 червня. А старша школа — поки що на тиждень. З 20 травня, якщо будуть нові випадки, рекомендуватимемо продовжити дистанційне навчання”, — розповіла Тетяна Джус.

Від початку 2024 року на Івано-Франківщині зареєстрували 50 випадків гепатиту A. З них 26 випадків — у дітей до 17 років. Зі слів Тетяни Джус, недугу фіксували переважно в Івано-Франківському та Калуському районах.

Що таке гепатит A

За словами заступниці генерального директора Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяни Джус, гепатит A — це вірусна інфекція, яка вражає печінку. У цієї хвороби — фекально-оральний механізм передачі.

“Фактори передачі — вода, їжа, брудні руки, особисті речі. Фактично хвороба з фекально-оральним механізмом передачі перетікає у будь-яке гостре кишкове захворювання. Тому слід дотримуватися елементарних гігієнічних вимог — мити руки після відвідування вбиралень та громадських місць, а також не пити воду незрозумілого походження”, — говорить Тетяна Джус.

З її слів, вірусний гепатит — це сезонна хвороба.

“В середньому інкубаційний період гепатиту A триває до 28 днів. Але він може бути й три місяці — залежить від заразності пацієнта”, — каже Тетяна Джус.

За її словами, найбільше ця хвороба небезпечна тим, що після одужання людина до кінця життя є носієм антигену гепатиту А. Крім того, ця недуга вражає печінку.

Симптоми гепатиту A

Перші ознаки гепатиту A — це нудота, блювота та підвищена слабкість, додає Тетяна Джус.

“Якщо у вас є ці симптоми, краще викликати додому сімейного лікаря або самостійно звернутися за медичною допомогою. Тому що багато людей у продромальному періоді не звертаються за медичною допомогою, і вони є найбільш заразними для людей навколо”, — пояснює Тетяна Джус.

За її словами, під час такого періоду можна здати кров на імуноферментний аналіз, який за імуноглобулінами класу М визначає, чи захворіла людина на гепатит A.

Хто в групі ризику захворюваності гепатиту A

За словами заступниці генерального директора Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяни Джус, найбільш вразливими до хвороби є люди, які безпосередньо контактують із чинниками поширення гепатиту A.

“Це — працівники водоканалів та харчової промисловості, а також діти, які відвідують навчальні заклади. Зараз у нас в групу ризику входять військовослужбовці”, — каже Тетяна Джус.

Вакцини проти гепатиту A

Тетяна Джус каже: гепатит A — це не вакцинокероване захворювання, однак щеплення проти цієї хвороби рекомендують людям з груп ризику.

“Щеплення можна зробити після призначення лікаря. Вакцину надають тоді, коли є спалах та багато контактних людей, щоб не було поширення інфекції. Коли немає спалаху, щеплення неефективне”, — каже Тетяна Джус.

Людина, яка контактувала з хворим на гепатит A, має вакцинуватися упродовж семи днів. Якщо щеплення провести пізніше, то може виникнути реінфекція, додає заступниця генерального директора Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Читайте також: 25-річна породілля та 46-річний чоловік: подробиці смертельних випадків грипу на Франківщині (ВІДЕО)