У Бурштині підтримали створення альтернативи інтернату – спільноти підтриманого проживання
22 Бер, 2017 17:00
21 березня у Бурштині відбулися громадські слухання щодо створення спільноти підтриманого проживання у цьому місті.
Як розповів керівник Української благодійницької мережі Василь Футерко, тема підтриманого проживання для України є зовсім новою, хоча інші розвинуті держави давно почали закривати великі інтернаті і створювати спільноти. Адже інтернати – це соціально-медичні установи, які розраховані на велику кількість мешканців (від 100), в такій чисельності втрачається індивідуальність, можливість до самореалізації, повідомляють у прес-службі УБМ.
«Інтернат навіть з найкращими умовами не може замінити ті умові, які є в сім’ї. Саме максимально наближені умови до сімейних можна створити в спільнотах підтриманого проживання», – каже Футерко.
Спільноти будуть створюватись для дітей та молодих людей, які мають якусь фізичну інвалідність, але з цілком збереженим інтелектом та свідомістю. Вони не проживатимусь повністю самостійно, потребуватимуть допомоги асистентів, які працюватимуть за наймом та проходитимуть підготовку.
Їх будуть постійно підтримувати волонтери та благодійні організації. Вже є вихованці, які готові заселитись у першу спільноті і вони з нетерпінням чекають та постійно запитують про створення закладу такого типу.
«Ми не просимо фінансування з місцевого бюджету, щоб придбати будівлю, облаштувати її, навчити персонал. Ми готові залучити благодійне фінансування. Що стосується фінансування на подальшу діяльність спільнот, то будемо пропонувати, щоб це фінансування виділялось за рахунок коштів обласного бюджету, тому що дитячі будинки-інтернати фінансуються за рахунок цих коштів. Тобто за системою «гроші йдуть за вихованцем»», – повідомляє керівник організації.
Очільниця Бурштина Роксолана Джура підтримує створення спільноти підтриманого проживання.
«Що стосується закладу – то це має бути будинок. Вже є декілька таких адрес, де можуть поселитись діти-сироти – там є усі зручності. Бурштин не буде стояти осторонь. Можливо, долучиться область і район, – каже Джура. – Але має бути прописана норма і гарант має покладатись не на місцеву владу, а на державу».
Багато дітей-сиріт з інвалідністю можуть працювати, заробляти кошти на своє прожиття. В інтернатах вони є заручниками, тільки споживачами. Треба розуміти те, що такі діти можуть і віддавати.
За створення спільноти підтриманого проживання у своєму місті проголосувало більшість.
Читайте також: Прикарпатців з неповносправністю хочуть переселити з інтернатів у окремі помешкання