У Бурштинській громаді немає повністю безбар’єрних закладів харчування і проживання — обласний відділ туризму

Автор: Застава Максим

17 Жов, 2024 09:51

Поділитись публікацією
У Бурштинській громаді немає повністю безбар’єрних закладів харчування і проживання — обласний відділ туризму

У рамках проєкту “Опілля: скарби нації” представники відділ туризму облдержадміністрації перевірили безбар’єрність у Бурштинській громаді. Оцінили на “чотири з мінусом”.

Читайте також: Поляницька, Яремчанська, Івано-Франківська громади - лідери по туристичному збору

Вивчення рівня безбар’єрності туристичних об’єктів провели 15 жовтня за участі представника Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в області Миколи Макара, пише “Галка” з посиланням на начальника відділу туризму обласної військової адміністрації Віталія Передерка.

“У цілому рівень доступності туристичних місць у Бурштинській громаді на “четвірку з мінусом”.

Велика громада — багато закладів. Більшість недоліків у музеях, храмах, парковій зоні можуть бути усунуті за короткий період і не вимагають великих коштів”, – каже Передерко.

За його словами, основна проблема — із закладами харчування і проживання. Повністю безбар’єрних для маломобільних груп населення немає.

“Ми знайшли лише частково доступні кафе “Волга” (м. Бурштин) колибу “Урочище Куприці” (с. Коростовичі) – із під’їздами і заїздами на кріслах колісних, але наразі без спецсанвузлів. Для Бурштина – це мало”, – ділиться Передерко.

Натомість повністю доступним є палац спорту “Прометей”, де розташовані, зокрема, концертний і спортивний зали, молодіжний центр “Каганець”, бібліотека, культурні секції тощо.  Тут сучасний пандус і облаштований за всіма стандартами сучасний санвузол для людей з інвалідністю.

Також у Бурштині є сучасний басейн, втім наразі для людей з інвалідністю він недоступний.

“Треба шукати кошти для облаштування внутрішньому пандусу або ж кошти на облаштування іншого входу в приміщення”, – зазначає Передерко.

Письмові рекомендації з покращення інфраструктурної доступності кожного об’єкта надішлють голові громади.

Як повідомляють в обласному відділі туризму, такий моніторинг проводитимуть всією Франківщиною. До кінця 2025 року планують сформувати й нанести на цифрову мапу перелік безбар’єрних туристичних місць.