У центрі міста встановили відтворений наріжний камінь Першої Української Церкви (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

05 Тра, 2019 13:41

У центрі міста встановили відтворений наріжний камінь Першої Української Церкви (ФОТО)

Бронзову копію наріжного каменю встановили у сквері на перетині площі Ринок і вулиці Страчених українських націоналістів.

Урочисте відкриття відбулося п’ятого травня в рамках відзначення в Івано-Франківську Дня міста, інформує “Галка”.

Йдеться про наріжний камінь, оригінал якого знайшли у 2012 році під час реконструкції престолу в Катедральному храмі Святого Воскресіння.

На його площині і гранях викарбувана дата будівництва старовинного храму, що розташовувався на місці нинішньої синагоги. А також ім’я майстра, який працював над каменем та імена осіб, що допомогли коштами на зведення собору.

Виготовленням копії реліквії займалося комунальне підприємство “Простір Інноваційний Креацій “Палац”. Це обійшлося місту у 85 тисяч гривень.

Поряд із каменем встановили інформаційну таблицю. На розгортці можна ознайомитися з текстом, що викарбуваний на реліквії.

Директор підприємства Володимир Гайдар підкреслює, тепер у містян є ще одна точка, де, в прямому сенсі, можна доторкнутися до історії. За його словами мешканці можуть не хвилюватися, що це копія, адже оригінал можна побачити зовсім поблизу – в Катедральному соборі.

“Прочитати текст на камні досить важко, тому ми створили інформаційну таблицю, на якій доступною мовою все розшифоровано”, – каже Гайдар.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...